Dla ósmoklasistów!
26 maja - Dzień Matki
Z okazji tego pięknego dnia, w imieniu wszystkich pracowników naszej szkoły, pragniemy złożyć Mamom najserdeczniejsze życzenia! Życzymy zdrowia, radości, wspaniałych chwil i aby ten dzień był szczególnie wyjątkowy dla wszystkich Mam!
Świetlica gr. II (oddział przedszkolny)
19W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego z ogromnym zaangażowaniem świętowały Dzień Matki. Wykonały wiele pieknych prac i prezentów, takich jak: laurki, portrety swoich Mam, piosenki, księżyc dla Mamy i kulinarne kompozycje na wesoło.
Konkurs plastyczny "Bajkowy bohater"
1Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Malinówce uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Bajkowy bohater”. Prace można było wykonać dowolną techniką na kartce formatu A4. Głównym celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej dzieci oraz wdrażanie do czytelnictwa. Prace plastyczne zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością.
Oto wyniki konkursu;
I miejsce: Bartosz Gazda – klasa III
II miejsce: Tobiasz Łukasik – klasa III
III miejsce: Emilia Klamut – klasa III
Julia Kwolek – klasa I
Wyróżnienie: Zuzanna Czuba – klasa III
Filip Wojtowicz – klasa I
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs ekologiczny "Wąż" roztrzygnięty!
W dniu 25 maja został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny w kl. 1 pt.: "Wąż". Wzięło w nim udział 8 uczniów kl. 1. Wszystkie węże były ładne, ciekawie zrobione z nakrętek i innych odpadów.
I miejsce zajął wąż Nadii Bajgier, II miejsce długi wąż Seweryna Śnieżek, a III miejsce wąż Justyny Owoc i wąż Nikoli Krupa. Zwycięscy otrzymali dyplomy, skromne nagrody, ocenę z edukacji technicznej i punkty z zachowania. Ocenę i punkty otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu. Wychowawczyni, Jolanta Kielar, dziękuje za udział w tym konkursie i zaprasza do udziału w innych.
W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II W 100 ROCZNICĘ URODZIN
30Uczniowie Szkoły Podstawowej w Malinówce wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym POD HASŁEM „Portret Jana Pawła II”. Prace te są prezentem dla Naszego Kochanego Ojca Świętego, naszym podziękowaniem dla Niego płynącym prosto z serca i wielką modlitwą, by w tym trudnym czasie wstawiał się za nami u Pana Boga…
Zostało wykonanych 35 prac plastycznych. Dzieci wykazały się pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych technik plastycznych.
Oto wyniki konkursu:
I kategoria wiekowa-oddział przedszkolny- miejsce – Maksymilian Kustra
- miejsce – Ptak Zuzanna
- miejsce – Milena Rachwał
II kategoria wiekowa-Klasy I-III
- miejsce-Julia Kwolek klasa I
- miejsce – Justyna Owoc klasa I
- miejsce – Tobiasz Łukasik klasa III
III kategoria wiekowa-Klasy IV – VII
- miejsce – Dominika Sługocka klasa VI
- miejsce – Martyna Szopiak klasa V
- miejsce – Kacper Dołęgowski klasa VI
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
KOMUNIKAT
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Malinówce
w sprawie: możliwości organizacji zajęć w szkole
1. Od 18 maja 2020 r. istnieje możliwość organizacji zajęć rewalidacyjnych w szkole, za zgodą rodziców (procedura bezpieczeństwa zawierająca deklaracje o wyrażeniu zgody na stacjonarne zajęcia rewalidacyjne do pobrania na stronie szkoły w zakładce: Dla rodziców).
2. Od 25 maja 2020 r. rodzice uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej mają możliwość wyboru formy zajęć – stacjonarne w szkole lub kontynuacja nauczania zdalnego (deklaracja o wyrażeniu zgody na stacjonarne zajęcia do pobrania na stronie szkoły w zakładce: Dla rodziców). Wypełnioną deklarację należy dostarczyć osobiście do szkoły lub przesłać na adres e-malowy spmalinowka1@gmail.com do 21 maja 2020 r.
3. Od 25 maja 2020 r. istnieje także możliwość indywidualnych konsultacji w szkole dla ósmoklasistów (zgodnie z ustalonym harmonogramem).
Egzamin ósmoklasisty !
Konkurs ekologiczny pt. "Wąż"
Od 11 maja trwa konkurs ekologiczny pt. "Wąż" w klasie 1 naszej szkoły. Wąż ma być wykonany z nakrętek plastikowych i innych odpadów. Termin końcowy nadsyłania zdjęć upływa 20 maja. Zapraszam uczniów, którzy jeszcze chcą wziąć udział w konkursie do nadsyłania prac. Przewidziane są dyplomy i nagrody po powrocie do szkoły oraz ocena z edukacji technicznej.
Organizator konkursu: wych. kl. 1 Jolanta Kielar
Zajęcia świetlicowe gr. I
11Zajęcia świetlicowe dla dzieci z klas I – III odbywają się za pośrednictwem aplikacji Messenger. Uczniowie bardzo aktywnie pracują na zajęciach. Chętnie wykonują różne prace plastyczne wykazując się pomysłowością i kreatywnością.
Bogusława Krauz
POROZUMIEWANIE SIĘ Z INNYMI - CENNA UMIEJĘTNOŚĆ
Dobra komunikacja jest podstawą dobrych relacji z ludźmi. Warto więc zastanowić się nad tym, co utrudnia i przeszkadza nam w rozmowie. Oto kilka barier komunikacyjnych:
-Krytykowanie, które polega na osądzaniu innych ludzi, pogardzaniu, prowadzi często do wyśmiewania się z kogoś.
-Obrażanie się czyli inaczej żywienie do kogoś urazy, gniewanie się .
-Częste chwalenie siebie z jednoczesnym umniejszaniem osiągnięć innych.
-Rozkazywanie - narzucanie swojego zdania i bezkompromisowe oczekiwanie wykonania czegoś tak, jak my tego oczekujemy.
-Grożenie - straszenie , np. że jak nie wykonasz tego tak lub tak, to będziesz miał problemy.
-Moralizowanie czyli robienie komuś ciągłych wymówek i pouczeń.
-Nadmierne wypytywanie - wścibska ciekawość sprawami innych ludzi.
-Osądzanie - nie słuchamy tego, co mówią inni, ponieważ mamy własną, subiektywną oceną np. ich wyglądu, tonu głosu , słów, których używają.
-Decydowanie za innych może utrudniać porozumiewanie się nawet wtedy, gdy podyktowane jest troską i chęcią pomocy. Decydując za innych uzależniamy ich od siebie i pozbawiamy możliwości samodzielnego podjęcia decyzji.
-Uciekanie od problemu, które polega na tym, że nie bierzemy pod uwagę uczuć ani zmartwień innych ludzi i myślimy zazwyczaj o sobie. Nie chcemy zajmować się czyimiś kłopotami i troskami. Dajemy do zrozumienia, że ich odczucia, wartości i problemy są nieważne.
Dobra rada:
1. Gdy druga osoba mówi - Ty słuchaj i nie przerywaj, milcz. Pozwalaj rozmówcy być przekonanym, że jesteś nim całkowicie zainteresowany.
2. Pytaj, ale dyskretnie.
3. Nie sądź, że wiesz, co rozmówca powie, zanim tego nie powie. Jeśli mu przerwiesz, nigdy nie dowiesz się, co chciał powiedzieć.
pedagog Jolanta Kaczkowska
Zaproszenie dla dzieci i młodzieży do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi KRUS
Wykorzystaj wolny czas na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym
Nieważne ile masz lat, czy jesteś przedszkolakiem, czy myślisz już o zakończeniu nauki w szkole podstawowej – mieszkasz na wsi w gospodarstwie rolnym lub odwiedzasz kolegów, których rodzice są rolnikami, lub masz rodzinę na wsi – pamiętaj, że gospodarstwo to miejsce, w którym zarówno mieszka, jak i pracuje rolnicza rodzina. Stwarza to liczne zagrożenia dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Na pewno nauczyciele, a przede wszystkim rodzice, mówili wiele razy o tym, czego trzeba unikać i jak się zachować, by nic złego się nie wydarzyło. Być może wiesz już bardzo dużo na ten temat. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza: sprawdź swoją wiedzę. Na stronie internetowej masz do dyspozycji materiały, z których dowiesz się co możesz zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o Twoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim pamiętaj, że dzieci nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym, a jedynie pomagać rodzinie - i to tylko w niektórych pracach. Koniecznie zapoznaj się z listą czynności, których dzieci poniżej 16 lat nie mogą wykonywać, gdyż stwarzają zagrożenie:
Ponadto zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z następującymi materiałami:
1. Film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze Cię na wirtualny spacer po gospodarstwie:
https://www.youtube.com/watch?v=EF3CB4R6NC4
2. Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z trojgiem sympatycznych dzieci poznasz najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne:
https://prewencja.krus.gov.pl/login/index.php
3. Broszura pt. „Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi” – to kolorowa książeczka dla młodszych dzieci, pełna ciekawie przedstawionych sytuacji, które mogą się wydarzyć w gospodarstwie:
4. Broszura pt. „Projekt Immortals, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie …i z pasją!” – to komiks dla młodzieży, który opowiada o grupie mieszkających na wsi przyjaciół, którzy razem z czytelnikiem dowiadują się, że wielu nieszczęśliwych zdarzeń można uniknąć:
5. Kolorowanka „Upadek to nie przypadek” to propozycja dla wszystkich - wydrukuj i pokoloruj obrazki, a dowiesz się co możesz zrobić, żeby żyć zdrowo i bezpiecznie:
6. Kolorowanka dotyczącą prac w gospodarstwie rolnym, których nie mogą wykonywać dzieci do lat 16:
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Waszego Urzędu informacji na temat zaproszenia dzieci i młodzieży z terenów wiejskich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi KRUS
Dziękuję
Jadwiga Woźniacka
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
Uczniowie z klasy trzeciej uczestniczyli w roku szkolnym 2019/2020 w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który był poświęcony tematyce ekologicznej. Dzieci poznały podstawowe zasady ekologii, jak troszczyć się o środowisko naturalne, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Mogły grać w interaktywne gry edukacyjne, zręcznościowe, sportowe, oglądać bajki oraz słuchać audiobooków. Poprzez zabawę uczniowie rozwijali samodzielne i logiczne myślenie, kreatywność oraz przyswajali wiedzę w atrakcyjny sposób.
„Zdalna Szkoła” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Nasza placówka tj. Szkoła Podstawowa w Malinówce wypożyczyła najbardziej potrzebującym uczniom 4 laptopy pozyskane w ramach projektu " Zdalna Szkoła".
Wypożyczony sprzęt pozwoli naszym uczniom na udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.
Gmina Haczów w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskała grant na zakup sprzętu dla uczniów z terenu Gminy.najbardziej potrzebującym
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.
Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 59.993,25 zł, do 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Haczów trafi sprzęt zaspokajający potrzeby 26 uczniów. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Świetlica gr. II
Tematem zajęć w ubiegłym tygodniu był: "Mój wymarzony zawód"
19Kontynuując naukę zdalną, w grupie społecznościowej Messenger, codziennie otrzymujemy zdjęcia prac naszych najmłodszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonują proponowane prace i zadania. W galerii zdjęć można obejrzeć kartki 'dla Strażaka' oraz prace plastyczne, przedstawiające różne zawody.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem ,,Plakat promujący bieganie”. Z naszej szkoły prace plastyczne wykonali uczniowie: Martyna Mendyka, Owoc Kinga, Szopiak Martyna, Kinga Supel, Emilka Haznar, Kacper Dołęgowski.
Znamy już wyniki konkursu: III miejsce – Szopiak Martyna
Wyróżnienie - Kacper Dołęgowski
Wyróżnienie – Emilia Haznar
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i piękne nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Projekt czytelniczy „Czytam, bo lubię”
Cele projektu:
- zachęcenie dzieci do sięgania po literaturę piękną,
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- rozwijanie twórczości plastycznej,
- kształtowanie aktywnych postaw czytelniczych,
- pokazanie, że czytanie książek uczy, bawi i pozwala w pożyteczny sposób spędzić wolny czas.
Realizowany w klasie IV i V w terminie 27.03-17.04.2020.
Uczniowie w ramach projektu wykonali zakładki i ilustracje do swoich ulubionych książek. Wszystkie prace są bardzo ładne. Zachęcają innych do czytania i aktywnego spędzania wolnego czasu z książką. Wszyscy uczestnicy zostaną wynagrodzeni.
Komunikat
Szanowni Państwo,
informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.
Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.Zachęcam również do śledzenia informacji publikowanych na stronie internetowej www.gov.pl/edukacja.
Iwona Pelczarska
23.04.2020 – Dzień Książki i Praw Autorskich
To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.
Czytając możemy otworzyć się na innych mimo dystansu podróżować dzięki wyobraźni.
„Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją” – podkreśla UNESCO w przesłaniu tegorocznego święta.
„Książki są oknem na nasze wewnętrzne życie, a także bramą do wzajemnego szacunku i zrozumienia między ludźmi” – Audrey Azoulay.
Nasi uczniowie spędzili aktywnie czas z książką na świeżym powietrzu.
Świetlica grupa I - praca zdalna
31Uczniowie z klas I - III pracując w ramach zdalnych zajęć świetlicowych wykazywali się zdolnością do kreatywnego i logicznego myślenia, pomysłowością oraz z wielkim zapałem i entuzjazmem wykonywali prace plastyczne.
Archiwum Aktualności