ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH DLA KLAS IV-VIII
I MIEDZYNARODOWA AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”
#przerwanaczytanie2020
7Dnia 21 października 2020r. w naszej szkole odbyła się I Międzynarodowa Edycja V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Akcja ta jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Honorowy patronat nad akcją objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Głównym celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.
Koordynatorem tej akcji była Pani Bibliotekarka Małgorzata Śnieżek, która we współpracy z trzema polonistkami: Panią Elżbieta Buczek, Panią Sylwia Lutecką i Panią Moniką Owoc przeprowadziły w Szkole Podstawowej w Malinówce tą międzynarodowa akcję na wszystkich przerwach międzylekcyjnych.
Uczniowie wszystkich klas bardzo chętnie słuchali czytanych przez nauczycieli i uczniów kl. VII lektur: Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Mikołajek.Przeprowadzona akcji przyczyniła się do popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów oraz zwróciła uwagę uczniów, iż czytanie książek jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole.
Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Śnieżek
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MALINÓWCE
Zespołowi wyjątkowych ludzi: nauczycieli, pracowników obsługi, emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej w Malinówce życzymy zdrowia, realizowania swoich pasji i pozytywnej energii na co dzień.
Samorząd Uczniowski
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
8Dnia 15 października 2020r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. I.
O godz. 9.50 zaproszeni uczniowie kl. I wraz z wychowawcą P. Bogusławą Krauz przybyli do Biblioteki Szkolnej aby uczestniczyć w przygotowanej przez Panią Bibliotekarkę Małgorzatę Śnieżek oraz grupa dziewczyny z kółka czytelniczego akademii.
Na samym początku Pani Bibliotekarka przywitała serdecznie przybyłych gości i zapoznała ich z ofertą czytelniczą, pracą bibliotekarza, z godzinami otwarcia biblioteki, pokazała założone karty biblioteczne oraz poinformowała ich co należy zrobić w przypadku zniszczenia lub zgubienia książki. Uczennice kl. VI zadawały uczniom kl. I zagadki dotyczące różnych znanych bajek, recytowały wiersze Jana Brzechwy: „ Kaczka dziwaczka”, „Wilk”, „ Lis” oraz przedstawiły pierwszoklasistom prośby książek, które pani Bibliotekarka rozdała im do wklejenia do zeszytów.
Uczestniczki kółka czytelniczego udzieliły młodszym koleżankom i kolegom rad jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.
W dalszej części spotkania Pani Bibliotekarka przystąpiła do pasowania pierwszoklasistów na czytelnika oraz rozdała im pamiątkowe dyplomy.
Pod koniec uczennice kl. VI przedstawiły dwie scenki z życia biblioteki oraz rozdały nowym czytelnikom własnoręcznie zrobione zakładki do książek.
Uczniowie kl. I mieli również okazje do wypożyczenia ich pierwszej w życiu książki.
Miejmy nadzieję, że wszyscy nowi czytelnicy będą zawsze tak często i chętnie odwiedzać Bibliotekę Szkolną.
Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Śnieżek
Warsztaty malarskie – „ Przyjazna i bezpieczna szkoła”
„ Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym”
K. Neuman
28 września 2020
Mieliśmy wielkie szczęście spotkać się w naszej szkole z malarką i poetką, Panią Agnieszką Mrozek, która przeprowadziła warsztaty malarskie nt. bezpieczeństwa w szkole.
Do dialogu o bezpieczeństwie wprowadziła nas pani Iwona Pelczarska – dyrektor szkoły. Mówiąc o bezpieczeństwie w szkole koncentrowała się przede wszystkim na kilku obszarach, które są szczególnie newralgiczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczniów : wejście do szkoły, korytarze, stołówka.
Warsztaty skierowane były do miłośników świata kolorów, zainteresowanych uczniów klas IV – VIII nauką technik malarskich. Wprowadzały w zasady organizacji płaszczyzny malarskiej, posługiwania się kolorem. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością. Przedstawili swój punkt widzenia na sprawy dotyczący bezpieczeństwa, nie tylko podczas przerwy śródlekcyjnej, ale i w drodze do szkoły.
Dla wielu uczniów zetknięcie się z malarstwem i możliwość porozmawiania z artystką było niezwykle inspirującym wydarzeniem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii zdjęć na stronie naszej szkoły.
Dziękujemy!
VI WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020
„BEZPIECZNE WAKACJE 2020”
3Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2020”.
Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Na konkurs ten łącznie zostało wysłane 10 prac na szczebel powiatowy konkursu do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Największą popularnością konkurs ten cieszył się wśród najmłodszej grupy wiekowej w kl. I, powstało tam aż 8 prac, gdzie koordynatorem była Pani Bogusława Krauz. Pozostałe prace to uczniowie kl. III i VI. Po zakwalifikowaniu się prac na kolejny, wojewódzki finał konkursu uczniowie mogą otrzymać tytuł laureata i atrakcyjne nagrody.
Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA WYNIKI KONKURSU I TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZNIÓW.
Koordynator ds. bezpieczeństwa Małgorzata Śnieżek
KĄCIK KULINARNY KLASY I
7Uczniowie z klasy I zorganizowali klasowy kącik kulinarny. Wykonali kolorowe przysmaki i ozdoby z jajek. Dzieci poznały walory zdrowotne różnych pokarmów oraz zasady, których należy przestrzegać podczas przyrządzania potraw. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Inspiracją do pracy było wprowadzenie litery „j” na podstawie wyrazu „jajko”.
POMAGAMY BŁAŻEJOWI W REHABILITACJI
W ostatnim czasie w naszej szkole już po raz kolejny została przeprowadzona akcja charytatywna sprzedaży tzw. cegiełek na rzecz Fundacji „Pomóż i ty”. Fundacja, która w tym roku obchodzi 25 – lecie istnienia zwróciła się do naszej szkoły, aby zachęcić nas do udziału w ich kolejnej akcji „Szkoło Pomóż i Ty” na rok szkolny 2020/2021. Członkowie Szkolnego Koła PCK rozprowadzili we wrześniu i październiku 2020r. cegiełki na rzecz 23-letniego Błażeja Wołoszczaka, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia. Bardzo chcieliśmy wspomóc rodzinę Błażeja w jego rehabilitacjach domowej - ćwiczeniami na specjalistycznym rowerze wspomagającym prace mięśni nóg tj. stacjonarnym typu Orbitrek. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego wsparliśmy tą akcję.
Dzięki sprzedaży cegiełek udało nam się uzbierać 109,20 zł.
Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali te cegiełki, gdyż oprócz tego, że są one pomocą naukową z różnych przedmiotów to również są one pięknie przyozdobione z drugiej strony różnorakimi zwierzątkami.
Wszystkim darczyńcą serdecznie dziękujemy.
Opiekun Szkolnego Koła PCK Małgorzata Śnieżek
Reading is magic!
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II realizują innowację „Reading is magic”, która łączy w sobie materiał językowy z podręcznika New English Adventure z treściami lektur uproszczonych z serii Pearson English Kids Readers.
Podczas zajęć czytane są książeczki z tej serii. Występują w nich ci sami bohaterowie, których uczniowie znają z bajek Disneya i podręczników New English Adventure, dzięki czemu nauka języka angielskiego jest dla uczniów interesująca i angażująca. Praca z książką odbywa się po przerobieniu treści z poszczególnych rozdziałów.
PROJEKT „Uczelnie szkołom o Finansach z NBP. Akademia Młodego Finansisty
Dnia 29.09. 2020r. uczniowie kl. VIII SP w Malinówce uczestniczyli w projekcie „Uczelnie szkołom o Finansach z NBP. Akademia Młodego Finansisty”. Realizowany był on przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z Narodowym Bankiem Polskim.
W ramach tego projektu odbyły się zdalne warsztaty i ćwiczenia poprzez aplikację Microsoft Teams. Dzięki udziałowi w projekcie wzrosła wiedza uczniów nt. instytucji wpływających na stabilność ekonomiczną kraju, zwiększyli oni swoje umiejętności zarządzania własnymi pieniędzmi, poznali mechanizmy systemu bankowego, poznali nowe zagadnienia związane z oszczędzaniem i inwestowaniem, zwiększyła się ich motywacja do dalszego poznawania zagadnień ekonomicznych. Uczestnicy warsztatów mogą wziąć też udział w pisemnym konkursie dydaktycznym dotyczącym gospodarowania pieniędzmi i podejmowaniu decyzji zawodowych. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są wartościowe nagrody.
Zagadnienia poruszane na warsztatach były ciekawe i na pewno zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w dalszej edukacji i podejmowaniu dalszych życiowych decyzji.
Urszula Tesznar
WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
Książki prosimy przekazywać do swoich wychowawców lub bezpośrednio do p. Moniki Owoc. Następnie książki oddamy w miejsce, gdzie otrzymają drugie życie
ZBIÓRKA DO 09 PAŹDZIERNIKA 2020r.
Strona internetowa Fundacji Zaczytani: https://zaczytani.org/
Monika Owoc
" Program dla szkół"
Nasza szkoła realizuje „Program dla szkół” – Zasady zdrowego żywienia wprowadzony przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Program obejmuje uczniów klas I – V, którzy otrzymują owoce, warzywa oraz mleko i jego przetwory. Celem programu jest promocja zdrowego odżywiania. Program zawiera materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz dla rodziców i dzieci. Zachęcamy do odwiedzania strony: http://www.programdlaszkol.org/ gdzie rodzice znajdą wskazówki, pomysły i porady dotyczące m.in. właściwego komponowania diety, wartości odżywczych produktów spożywczych, zasad zdrowego żywienia, zasad ograniczania marnowania żywności oraz przepisy na smaczne dania, które mogą przygotować wspólnie z dziećmi.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 23 września w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddawano na 3 godzinie lekcyjnej pod nadzorem Komisji Wyborczej. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas II-VIII.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do SU:
Przewodniczący: Rafał Szopiak
Zastępca przewodniczącego: Emilia Kwolek
Sekretarz: Kamila Reszka
Skarbnik: Kinga Owoc
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
A Was Drodzy Uczniowie zachęcamy do zaangażowania się w pracę na rzecz SU !!
3
Dla Alanka
NARODOWE CZYTANIE 2020
14 września klasa siódma wzięła udział w Akcji Narodowe Czytanie 2020. Skorzystała z zaproszenia pani Urszuli Chrobak i razem z polonistą - panią Elżbietą Buczek i panią bibliotekarz - Małgorzatą Śnieżek, udała się do Biblioteki Publicznej w Malinówce (Filia Biblioteki Publicznej w Haczowie).
Powyższa akcja jest organizowana po raz dziewiąty. Patronat nad nią sprawuje już od kilku lat Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką. W tym roku narodową lekturą stała się Balladyna Juliusza Słowackiego. W liście zachęcającym do współtworzenia akcji Pan Prezydent napisał: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury „Balladyny” według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji”.
Tak też zrobiliśmy w naszej szkole. Ze względów bezpieczeństwa w akcji wzięła udział tylko jedna klasa, która w tym roku szkolnym zetknie się na lekcjach języka polskiego z dramatem Juliusza Słowackiego Balladyna jako lekturą szkolną. Przygotowany został do czytania pierwszy akt dzieła i jego trzy sceny. Wszystko z podziałem na role. Uczniowie świetnie poradzili sobie z niełatwym tekstem i wcielili się w realistyczne postacie: Kirkora, Pustelnika, Wdowy, Aliny, Balladyny, Grabca oraz fantastyczne: Goplany, Skierki i Chochlika. Kiedy została zakończona „ciężka praca” z dramatem Słowackiego pani Buczek wprowadziła uczniów w okoliczności powstania tego działa, po czym uczniowie wzięli udział w mini konkursie ze znajomości treści przeczytanego tekstu. Wyniki można uznać za celujące. Uczniowie nie tylko czytali ze zrozumieniem, ale i bardzo uważnie słuchali swoich kolegów. Serdecznie dziękujemy pani Chrobak z Biblioteki w Malinówce za możliwość włączenia się w Akcją Narodowe Czytanie 2020.
" ZDALNA SZKOŁA +"
„Zdalna Szkoła+” – działanie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Miło nam poinformować, że w ramach projektu "zdalna Szkoła+", SP w Szkole Podstawowej w Malinówce pozyskała 6 nowych komputerów. Otrzymany sprzęt ma usprawnić funkcjonowanie nauki zdalnej i wspomóc uczniów najbardziej potrzebujących, w pierwszej kolejności takich, którzy nie posiadają takiego wyposażenia.
Łączna wartość otrzymanych przez naszą szkołę komputerów to
14 509,08zł
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Spotkanie z rodzicami
Informujemy, że w dniach 23,24 września o godz. 16.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie informacyjne z Rodzicami.
23.09. 2020 - Kl. I - III oraz oddział przedszkolny
24.09.2020 - Kl. IV - VIII
Pamiętajmy o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Na teren szkoły wchodzimy po uprzednim zdezynfekowaniu rąk, obowiązuje osłona ust i nosa (maseczka, przyłbica) oraz zachowanie dystansu.
Serdecznie zapraszamy!
Pasowanie na ucznia
„Wielka uroczystość dzisiaj w szkole –nasze ślubowanie.
Za chwilę każde dziecko z pierwszej klasy –uczniem się stanie”.
1 września 2020r. , ta data na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych najmłodszych uczniów z klasy I, albowiem to właśnie tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Malinówce.
Wszystkim uczniom klasy I życzymy wielu sukcesów!!!
Komunikat nr 1
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, zapraszam WAS na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2020/2021.
Inauguracja odbedzie się 1 wrzesnia 2020 r. według nastepującego harmonogramu:
godz. 8.00 - kl. II i III - spotkanie z wychowawcą w klasie;
godz. 8.30 Kl. IV- VIII - spotkanie z wychowawcą w klasie;
godz. 9.00 - oddział przedszkolny - spotkanie w ogrodzie przyszkolnym z dyrektorem i wychowawcą;
godz. 10.00 - kl. I - spotkanie w ogrodzie przyszkolnym z dyrektorem i wychowawcą ;
godz. 16.00 - Msza św. w Kościele Parafialnym w Malinówce - dla chętnych
Przypominam o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa - dezynfekcja rąk, osłona ust i nosa w przestrzeni wspólnej ( posiadanie maseczki), dystans 1,5 m. Rodzice uczniów sa proszeni o wypełnienie i podpisanie deklaracji, ktorą dziecko otrzyma 1 września. Każdy uczeń ma obowiązek doręczenia tej deklaracji wychowawcy klasy w dniu 2 września 2020r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malinówce
Iwona Pelczarska
Archiwum Aktualności