• w Szkole Podstawowej w Malinówce

• "Szlachetna Paczka 2023"

W sobotę 16 grudnia zakończyliśmy akcję "Szlachetna paczka". Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy wolontariuszom w Dobieszynie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to tej zbiórki dla starszej pani z powiatu krośnieńskiego. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!

"To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem 2023"

Zakończyliśmy akcję "To Ty bądź naszym Świętym Mikołajem" dla podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Wszystkie zebrane rzeczy zostały dziś przekazane do Fundacji w Rzeszowie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

"Światełko dla Ukrainy"

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki "Światełko dla Ukrainy". Wspólnie z grupą charytatywną, która działa w naszej wsi i  strażakami uzbieraliśmy 807 sztuk świec. Wszystkie zostaną w najbliższych dniach wysłane do Fundacji REDEMPTORIS MISSIO, która przekaże zebrane dary na Ukrainę.

Od tego semestru nasza szkoła przystąpiła do „Klubu Szkół UNICEF”. Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Szczególną uwagę zwracamy na partycypację młodych ludzi. Zachęcamy do aktywnego włączania swoich podopiecznych w prace Klubu Szkół. Dzieci i młodzież zdecydowanie chętniej angażują się we wszelkie działania, jeśli mogą o nich współdecydować. Klub Szkół UNICEF tworzy ku temu idealną przestrzeń.

Jako wolontariat mamy nadzieję, że będzie to owocna i dająca dużą satysfakcję współpraca.

M. Owoc

„Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

W tym roku po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie przez społeczności szkolne ważnych rocznic i postaci historycznych.

Tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych naszych uczniów.

W ramach akcji nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz przygotowali prezentację o Antonim Żubrydzie – żołnierzu wyklętym związanym z naszą miejscowością. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Prace plastyczne wykonały: Martyna Mendyka, Kinga Owoc, Kamila Reszka, Daria Liput.

Prezentacje wykonała: Martyna Szul.