• Regulamin porządkowy

• v

REGULAMIN PORZĄDKOWY

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MALINÓWCE

1. Na terenie szkoły obowiązuje zmienne obuwie.
          2. Rodzice ponoszą odpowiedzialność za zniszczenia dokonane przez dziecko.
          3. Uczeń za zniszczenia ponosi kary statutowe.
          4. Ucznia obowiązuje zakaz opuszczania klasy w czasie lekcji. Z lekcji uczniowie mogą wychodzić tylko w wyjątkowych sytuacjach. Samowolne opuszczenie klasy przez ucznia będzie odnotowywane w dzienniku lekcyjnym.
          5. W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie nie mogą samowolnie opuszczać terenu szkoły. Czas zajęć lekcyjnych trwa od początku pierwszej lekcji do końca ostatniej, w planie zajęć ucznia w danym dniu.
          6. Posiadacze telefonów komórkowych , tabletów i smartfonów wyłączają je na czas pobytu w szkole i przechowują w tornistrze.
          7. Klasa jest zobowiązana pozostawić po sobie porządek – odpowiadają za to wszyscy uczniowie, a kontrolują dyżurni.
          8. Uczeń ma obowiązek niezwłocznego zgłaszania nauczycielowi wszystkich uszkodzeń sprzętu lub pomocy dydaktycznych.
          9. W szkole nie używa się wulgaryzmów, nie bije się z kolegami.
          10. Wyjście podczas przerw na schody odbywa się o określonej porze, o ile pozwala na to pogoda, za zgodą i w obecności nauczyciela dyżurującego.
          11. W uroczyste dni uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym.
          12. Strój codzienny jest estetyczny, skromny, bez ekstrawagancji, bez emblematów sugerujących przynależność do grup destrukcyjnych (subkultur). Nie wolno chodzić w nakryciach głowy i nosić nadmiaru biżuterii.
          13. Każdy uczeń ma obowiązek dbać o swoje rzeczy i odpowiada za nie.
          14. Nie należy przynosić do szkoły cennych przedmiotów, przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu, a także czasopism o treści wpływającej negatywnie na rozwój osobowy uczniów.
          15. Kategorycznie zabrania się:
            • Siadania na parapetach sal i korytarzy
            • Manipulowania termostatami przy grzejnikach
            • Gromadzenia się w ubikacjach
            • Biegania po korytarzach
            • Agresywnych zachowań
            • Niszczenia mienia szkolnego
            • Palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych oraz ich posiadania w szkole i w jej otoczeniu
          16. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy obsługi nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony do szkoły prywatny sprzęt, telefony komórkowe, smartfony, tablety, konsole do gier, drogie zabawki, itp.

Obowiązuje od 1 września 2017 r.