„Razem na Święta „ - akcja przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Malinówce
Podobnie jak w minionym roku szkoła włączyła się w rekomendowaną przez MEN ogólnopolską akcję polegającą na zachęceniu uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. W akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i koło wolontariat. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja została przeprowadzona w reżimie sanitarnym.
W programie tegorocznej szkolnej akcji znalazły się:
- wykonanie przez koło wolontariatu oraz nauczycieli kartek z życzeniami świątecznymi - przekazanie ich emerytowanym nauczycielom, ludziom samotnym, sąsiadom , przyjaciołom szkoły ;
- przygotowanie przez uczniów klasy VIII świątecznych ekologicznych ozdób , poprzedzonych warsztatami online „ Razem dla klimatu” - przekazanie członkom rodziny i przyjaciołom;
- zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
- przygotowanie przez oddział przedszkolny kartki muzycznej ;
Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim
W ramach akcji „Razem na Święta” został przeprowadzony konkurs na bożonarodzeniową kartkę w języku angielskim. Wykonane kartki zostaną przekazane członkom rodzin uczniów biorących udział w konkursie.
Zwycięzcy:
1 – Tobiasz Łukasik
2 – Kinga Siedlecka
3 – Martyna Mendyka
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.
Szkolny Koordynator Akcji:
Iwona PelczarskaOrganizatorzy:
Edyta Smoleń, Anna Kwolek, Monika Owoc, Małgorzata śnieżek
"Stop cyberprzemocy" - spotkania online
18 grudnia odbyły się spotkania profilaktyczne z pracownikami Powiatowej Komendy Policji w Brzozowie, panią Anną Karaś oraz panem Krzysztofem Kwiecińskim. Zajęcia online w aplikacji Microsoft Teams odbyły się w 3 kategoriach wiekowych: klasa IV, klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Funkcjonariusze Policji, zgodnie z kierunkami polityki oświatowej, omówili bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych oraz uświadomili uczniom, czym jest przemoc elektroniczna, jak należy się przed nią chronić, jakie prawa przysługują osobie, która stała się jej ofiarą, gdzie szukać pomocy i wsparcia oraz z jakimi konsekwencjami spotka się osoba dopuszczająca się przemocy elektronicznej.
Na koniec każdego spotkania pan aspirant sztabowy oraz pani komisarz poruszyli zagadnienie bezpieczeństwa w czasie ferii.
Serdecznie dziękujemy!
Udział uczniów klas I-III w międzynarodowym projekcie edukacyjnym " Czytam z klasą , lekturki spod chmurki"
2W roku szkolnym 2020/2021, uczniowie klasy drugiej i trzeciej biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki ‘’. Obecnie zrealizowany został I moduł projektu, czytelniczo –ekologiczny ,,Mała chmurka w krainie drzew’’. W części czytelniczej, uczniowie czytali wybrane lektury i wykonywali w lekturnikach zadania związane z lekturą. W części ekologicznej poznały wiele ciekawych informacji o drzewach, rodzajach drzew, co nam dają drzewa. Wykonywali również prace plastyczne związane z tym tematem. Praca nad tym projektem jest bardzo ciekawa. Uczniowie pracują z wielkim zaangażowaniem i sprawia im to wiele radości.
Boże Narodzenie - kolędowanie online
Kolędy wzruszają, przywołują wspaniałe wspomnienia, ocieplają atmosferę i sprzyjają zadumie. Święta Bożego Narodzenia bez kolęd nie są tak magiczne, to one tworzą tę świąteczną oprawę, na którą czekamy cały rok. Poprzez realizację zadań projektu, przedświąteczny czas został maksymalnie wykorzystany, aby dzieci poczuły prawdziwą atmosferę świąt...
W ramach projektu z cyklu ,,Tradycje Bożego Narodzenia’’ udział wzięli uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia kółka muzycznego. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe naszego regionu a przede wszystkim historię najpopularniejszych polskich kolęd i pastorałek. Podczas ćwiczeń wokalnych bardzo oczekiwanym momentem przez dzieci było wykonanie wybranej przez siebie kolędy lub pastorałki...
Wiele pozytywnych uczuć wzbudziła możliwość samodzielnego wykonania kolęd.
Praca sprawiła dzieciom wiele radości i zapału! Dzieci mogły zaśpiewać dla swoich najbliższych...
Projekt został zakończony nagrywaniem wykonywanych kolęd i pastorałek.
Zapraszamy do wysłuchania kilku z nich.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania naszych małych artystów.
Złóż życzenia po angielsku - KONKURS!
KONKURS
NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
W JĘZYKU ANGIELSKIM
Cele konkursu:
1. Wzbudzanie zainteresowania językiem obcym.
2. Doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym.
3. Rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych .
Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4– 8 Szkoły Podstawowej.
2. Konkurs polega na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim.
3. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę.
4. Prace należy dostarczać do dnia 18.12.2020 r. do osoby odpowiedzialnej za organizację konkursu.
5. Oceny prac dokona powołana komisja.
6. Praca powinna być samodzielna, a życzenia napisane własnoręcznie przez autora pracy.
7. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik.
8. Format prac plastycznych to A5, na papierze technicznym białym lub kolorowym.
Praca bez doklejanych naklejek .
9. Kryteria oceniania: zgodność z tematem (10pkt), poprawność językowa życzeń (10pkt), samodzielność wykonania(10pkt), stopień trudności techniki, pomysłowość i oryginalność (10pkt), staranność wykonania (10pkt), ogólne wrażenia artystyczne (10pkt).
Organizator: Smoleń Edyta
STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY
2Uczniowie klas III-VII: Bartosz Szuba, Magdalena Kielar, Patryk Liput, Bartosz Gazda, Kacper Dołęgowski, Tobiasz Dołęgowski, Aleksandra Kielar, Natalia Śnieżek, wykonali prace plastyczne o tematyce strażackiej pod hasłem ,,Udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych’’. Związek OSP w Malinówce przygotował dla uczniów, którzy wykonali prace plastyczne - nagrody, za które serdecznie dziękujemy. Prace zostały przekazane na następny etap konkursu tj. eliminacje gminne w Haczowie.
„MIKOŁAJKI"
„To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty
To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty”
7 grudnia Szkołę Podstawową w Malinówce odwiedził długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Pomimo braku śniegu, we wczesnych godzinach rannych przybył On do oddziału przedszkolnego, gdzie został bardzo serdecznie przyjęty. Atmosfera spotkania była wyjątkowa i magiczna: dzieci wykonały specjalnie przygotowana dla Mikołaja piosenki, a On rozmawiając z każdym dzieckiem rozdawał prezenty.
Spotkanie z Mikołajem poprzedził konkurs plastyczny „Mój Święty Mikołaj” zorganizowany w oddziale przedszkolnym w pierwszym tygodniu grudnia.
Po spotkaniu odbyła się mini sesja fotograficzna zorganizowana przez jednego z rodziców, Pana Daniela Szmyda. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju….v
Eko warsztaty online dla uczniów klasy 8 z okazji Mikołajek!
Uczniowie klasy 8 dnia 7.12.2020r. wezmą udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste!
To dobry pomysł na kreatywne wykorzystanie tego dnia!
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole
12(...) publiczne wytykanie komuś drobnych ułomności zamienia je w kalectwo...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzimy 3 grudnia nasi uczniowie klas II - III wykonali prace plastyczną pt. "Jak się bawię z niepełnosprawnym kolegą/koleżanką?", natomiast ich starsi koledzy zrealizowali temat: "Moje relacje z niepełnosprawnym kolegą/koleżanką".Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałe prace.
3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, a ustanowiony został on w 1992 roku przez Organizacje Narodów Zjednoczonych, w skrócie ONZ. Jest to światowa organizacja, która dba o pokój na świecie oraz o przestrzeganie praw człowieka. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to dobry czas, aby rozmawiać o ludziach z niepełnosprawnością.
Niepełnosprawność, to słowo, które oznacza nie pełną sprawność osoby. Określa kogoś, kto może inaczej niż większość ludzi zachowywać się, poruszać, wyglądać i porozumiewać się.
Każdy z nas jest człowiekiem i dlatego jesteśmy do siebie podobni. Wszyscy mamy dwie ręce, którymi piszemy, rysujemy lub też się witamy. Mamy nogi, dzięki którym chodzimy, oczy, dzięki którym widzimy się. Posiadamy też uszy, dzięki którym słyszymy to, co kolega lub Pani mówi do nas. Czasami jednak bywa tak, że ciało człowieka nie działa tak, jak u wszystkich. U niektórych na przykład nie działają nogi i nie mogą chodzić, mówić jak inni. Niektórzy nie mają ręki i przez co nie mogą wykonywać pewnych czynności. Są także osoby, które w inny od nas sposób widzą świat, nie mogą wypowiedzieć swoich myśli. O takich ludziach, u których ciało, czyli organizm działa inaczej mówi się „osoby niepełnosprawne”.
Są też różne odmiany niepełnosprawności i tak samo różnie się nazywaj. Wszystko zależy od tego, jaka cześć ciała osoby niepełnosprawnej nie działa prawidłowo. Najbardziej znane kategorie, które wyróżniają rodzaj niepełnosprawności to:
fizyczna – ludzie z nią mają problemy z narządami ruchu, czyli inaczej mówiąc częściami ciała, które odpowiadają za ruch. Częściami ciała odpowiadającymi za ruch są nogi, a także ręce. Dlatego osobą z niepełnosprawnością fizyczną trudno się poruszać i wykonywać niektórych czynności. Osoby takie często poruszają się w inny sposób, chodzą o kulach lub też jeżdżą na wózku inwalidzkim. Mogą także mieć nie sprawne ręce, przez co mają problemy na przykład z pisaniem.
sensoryczna – dotyczy osób, u których zmysły między innymi takie jak słuch, wzrok, dotyk, odczuwania temperatury, priopriocepcja (informuje o odczuwaniu własnego ciała), czucia bólu nie działają lub tylko częściowo działają.
psychiczna – określa osoby z obniżoną sprawnością umysłową i funkcjonowania osobowości.
Pamiętajmy, że każdy pomimo swoich trudności z jakimi się zmaga ma też swoje talenty, umiejętności i zainteresowania, które rozwijając może osiągnąć wiele.
NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ może dodatkowo motywować do intensywnej nauki i pracy, nie przeszkadzając w normalnym i sprawnym funkcjonowaniu w dorosłym życiu.
Często zdarza się, że osoby z niepełnosprawnościami korzystają ze sprzętów, które im pomagają:
- z fizyczną niepełnosprawnością, ruchową wspomagać się mogą wózkiem, balkonikiem, komputerem, protezą,
- niedosłuch można wspierać aparatem słuchowym, procesorem dźwięku,
- z trudnościami z mową mogą korzystać z programu komputerowego „Mówik” zainstalowanego na komputerze lub tablecie.
Każda niepełnosprawność wymaga jednak intensywnej rehabilitacji w przypadku fizycznych uszkodzeń, terapii przy sensorycznych i psychicznych zaburzeniach. Tylko ciężka i długotrwała praca podczas zajęć daje efekty i rozwój.
Każdy może pomóc czuć się osobie niepełnosprawnej dobrze, nie ignorujmy więc osób inaczej wyglądających czy zachowujących się.
W kontakcie z osobą niepełnosprawną:
- zwracajmy się bezpośrednio do niej, upewniając się, że mamy z nią kontakt, chociażby wzrokowy ( często jakiś przedmiot może by pomocny do zainicjowania kontaktu),
-starajmy mówić się wolniej, wyraźniej, może głośniej i bardziej zdecydowanie,
-słuchajmy z uwagą, co mają do powiedzenia,
-nie traktujmy rówieśników jak młodsze od siebie, nie używajmy zdrobnień bo mogą być nie zrozumiałe,
-pomagajmy, gdy widzimy, że tego potrzebują, ale przede wszystkim wtedy, gdy tego chcą,
-bądźmy asertywni względem osób niepełnosprawnych.
Aneta Czenczek-Rygiel
Oligofrenopedagog
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Pragniemy zachęcić wszystkich uczniów klas IV-VII do stworzenia pracy plastycznej na temat: „Moje relacje z niepełnosprawnym kolegą”. Format A4, technika dowolna.
Wszyscy uczniowie aktywnie biorący udział w akcji otrzymają ocenę bardzo dobrą z plastyki i punkty pozytywne. Wyróżnione zostaną 3 prace, a ich twórcy otrzymają ocenę celującą z plastyki i punkty pozytywne z zachowania.
Skany lub zdjęcia prac należy przesłać na maila: monikaowoc@interia.pl do 2 grudnia 2020 r.
Wszyscy musimy być podobni jeden do drugiego. Wszyscy nie rodzą się wolni i równi, jak Konstytucja powiada, lecz każdego trzeba uczynić równym.
Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym
W dniu 25.11.2020r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: misiowe ćwiczenia gimnastyczne, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy już do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Spotkanie online z rodzicami
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malinówce zaprasza Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami w dniu 24 listopada 2020r. (wtorek) według następującego harmonogramu:
Klasy I-III godz. 16.00
Klasy IV-VI godz. 16.30
Klasy VII-VIII godz.17.30
Spotkania odbędą się online w aplikacji Teams.
Prosimy Rodziców o połączenie się o określonej godzinie przez konto dziecka.
Więcej informacji na temat spotkania przekażą Państwu wychowawcy.
--
Iwona Pelczarska
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego
Jesień to nie tylko czas deszczu,
zimnych poranków i mgły,
ale także kolorowe dywany z liści,
piękne promienie słońca.............
Organizatorem Konkursu jest Iwona Pelczarska.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Malinówce.
Termin: do 27.11.2020.
Cele Konkursu:
- Rozwijanie umiejętności fotograficznych,
- Zainteresowanie uczniów przyrodą,
- Rozbudzanie kreatywności uczniów oraz rozwijanie wrażliwości estetyczno-artystycznej.
- Zasady Konkursu:
- Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika,
- Oddanie pracy jest równoznaczne z potwierdzeniem praw autorskich do zdjęcia/zdjęć, zapewnieniem, że nie narusza się praw autorskich osób trzecich oraz, że prace zostały wykonane osobiście,
- Uczestnik może przesłać maksymalnie dwa zdjęcia ,
- Do zdjęć/zdjęcia należy dołączyć informacje o imieniu i nazwisku twórcy, klasie, opcjonalnie można zamieścić także tytuł pracy/tytuły prac.
- Zasady oceniania:
- Ocenianie odbędzie się w dwóch kategoriach: klasy IV- VI i klasy VII - VIII,
- Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
- Prace należy oddać w wyznaczonym terminie do przesłać na adres: spmalinowka1@gmail.com
Daj się zainspirować przyrodzie i weź udział w konkursie!
GŁOSUJ NA NASZĄ ŚWIETLICĘ!!!
Nasza szkoła bierze udział w akcji:
,,SIĘ GRA SIĘ MA...
BEZPIECZNY PLAYROOM"
Zachęcamy wszystkich do głosowania. Oddając codziennie głos możesz pomóc wygrać naszej szkole remont świetlicy szkolnej lub zestaw gier, które uatrakcyjnią czas spędzany na świetlicy.
Link do głosowania ---> https://www.siegrasiema.com/swietlice/192
Głosowanie bez paragonu: należy wcisnąć przycisk GŁOSUJ, zaznaczyć 2 okienka (zapoznanie z regulaminem i zgoda na przetwarzanie danych osobowych). Na koniec przycisk WYŚLIJ.
UWAGA!!! Każdego dnia można głosować z wielu urządzeń. Zachęcamy do oddawania głosów z telefonów i wszystkich dostępnych komputerów, tabletów.
Głos z paragonem z Empik'u za zakup gry firmy Hasbro liczony jest jako 50 głosów.
Charytatywne Dyktando na - Święto Niepodległości
W dniach 11 i 12 listopada Szkoła Podstawowa w Malinówce włączyła się w patriotyczno-edukacyjną akcję , którą dodatkowa chciała uczcić Święto Niepodległości. Uczennice z klasy 8 : Martyna Szul, Gabriela Rajchel, Martyna Mendyka, Emilia Kwolek i Emilia Haznar pracujące pod kierunkiem p. Sylwii Luteckiej, zgłosiły wcześniej swój udział na stronie dyktanda.pl, po czym o wyznaczonej porze 11 lub 12 listopada napisały dyktando niepodległościowe.
Oprócz charakteru patriotyczno – ortograficznego miało ono również cel charytatywny. Od każdego dyktanda strona internetowa dyktanda.pl przeznaczyła 1 złoty na określony cel. Szkoła Podstawowa w Malinówce wskazała swojego ucznia, podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie, jednak cel mógł być tylko jeden i było nas „nieco” za mało, by w głosowaniu nasz cel mógł zwyciężyć. Jednak liczą się ogromne chęci naszych uczennic, gdyż w wyniku przeciążenia serwerów napisanie dyktanda okazało się sprawą dość trudną. Dlatego tym bardziej cieszymy się i gratulujemy im wytrwałości. Mamy nadzieję, że w przyszłości takie inicjatywy zachęcą do udziału jeszcze większą ilość naszych uczniów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie