Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne odśpiewamy w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub połączymy się za pomocą platformy Microsoft Office 365 - TEAMS i zaśpiewamy hymn on-line.
MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
Książka rośnie razem z dzieckiem, dlatego już od trzech lat Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi. Po książkach dla niemowląt i przedszkolaków przyszedł czas na pierwszoklasistów.
Dnia 5 listopada 2020r. w Bibliotece Szkolnej w Szkole Podstawowej w Malinówce miało miejsce uroczyste wręczenie ich „Pierwszych abecadeł” w ramach organizowanej ogólnopolskiej kampanii. Wszyscy uczniowie klasy I wraz z Panią wychowawczynią odwiedzili bibliotekę, aby otrzymać swoje pierwsze książki do czytania. Dzieci nie kryły zaskoczenia i radości z otrzymanych prezentów, co można było odczytać z ich uśmiechniętych twarzy. Bardzo wdzięczne pięknie podziękowały Pani Bibliotekarce i z ciekawością oglądały swoje pierwsze książki.
Wyprawki czytelnicze, zawierające m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet, są rozdawane w szkołach podstawowych w całej Polsce. To największa tego typu akcja w Europie i jedna z największych na świecie, realizowana od 2017 roku przez Instytut Książki. Celem tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.Nauczyciel Bibliotekarz Małgorzata Śnieżek
Uwaga! - Konkurs
Zdjęcia lub skan pracy plastycznej należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail Szkoły Podstawowej w Malinówce: spmalinowka1@gmail.com
Prace plastyczne należy wysłać do dnia 30 listopada 2020 r.
Trzy najciekawsze prace będą reprezentować Szkołę Podstawową w Malinówce w konkursie "Się gra się ma ... Playroom z wyobraźni".
Więcej informacji: https://www.siegrasiema.com/#start
Prosimy Was o wsparcie swoim głosem w tej akcji https://www.siegrasiema.com/#glosuj
Konsultacje dla klasy VIII
Język polski
Poniedziałek – 14.15 - 14.45 (dziewczyny)
Środa – 13.15 - 13.45 (chłopcy)
Język angielski
Wtorek – 8.55 – 9.25 (chłopcy)
Czwartek - 8.00 – 8.30 (dziewczyny)
Matematyka
Poniedziałek – 7.30- 8.00 (chłopcy)
Czwartek – 7.30 - 8.00(chłopcy)
Piątek - 7.30 - 8.00(dziewczyny)
Od 9 do 29 listopada 2020r. uczniowie klas I - III będą uczyć się zdalnie
1. Od 9 listopada 2020r. uczniowie klas I - III objęci nauczaniem zdalnym. Uczniowie klas IV-VIII kontynuują nauczanie zdalne do 29.11.2020r.
2. Platforma Microsoft Office 365 – Teams służy nauczycielom i uczniom do organizowania kształcenia na odległość.
3. Dziennik elektroniczny jest narzędziem komunikacji, w której zapisywane i przekazywane będą informacje bieżące.
4. Dokumentowanie procesów edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli na odległość odbywa się poprzez systematyczne zapisywanie odbytych zajęć w dzienniku elektronicznym lub innych dziennikach zajęć.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Iwona Pelczarska
ŚWIETLICA OD 9.11.2020
Zgodnie z informacją MEN z dnia 4.11.2020r. od 9 listopada w naszej szkole będzie organizowana opieka świetlicowa w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z Covid-19. W związku z tym zainteresowanych rodziców uczniów klas I‑III proszę o wypełnienie oświadczeń, które znajdują się w e- dzienniku.
Należy je dostarczyć do szkoły najpóźniej w piątek 6 listopada.
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
"Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami.
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta Tych, co rozstali się z nami.
Święto zasnute mgliście,
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście, położą kwiatek."
(H.Łochocka „Dzień Zaduszny”)
Listopad to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem naszego życia.
W tych dniach myślimy o naszych najbliższych, którzy już odeszli, a jako społeczność szkolna wspominamy wszystkich zmarłych pracowników naszej szkoły.
Konkurs plastyczny klas I-III
21 października 2020r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na najpiękniejsze drzewo w barwach jesieni. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III, którzy wykonali piękne, kolorowe prace. Dzieci wykazały się pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych technik plastycznych.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Ptak Zuzanna
II miejsce – Szpiech Emilka
III miejsce – Filip Wojtowicz, Liput Patryk
Wyróżnienie – Karol Tasz
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli klas I-III: Kielar Jolantę, Krauz Bogusławę i Marię Rachwał. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Szkoła pamięta - edycja 2020
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. W tym roku w ramach akcji upamietniamy historę swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.
I MIEDZYNARODOWA AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”
#przerwanaczytanie2020
7Dnia 21 października 2020r. w naszej szkole odbyła się I Międzynarodowa Edycja V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Akcja ta jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Honorowy patronat nad akcją objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Głównym celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.
Koordynatorem tej akcji była Pani Bibliotekarka Małgorzata Śnieżek, która we współpracy z trzema polonistkami: Panią Elżbieta Buczek, Panią Sylwia Lutecką i Panią Moniką Owoc przeprowadziły w Szkole Podstawowej w Malinówce tą międzynarodowa akcję na wszystkich przerwach międzylekcyjnych.
Uczniowie wszystkich klas bardzo chętnie słuchali czytanych przez nauczycieli i uczniów kl. VII lektur: Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Mikołajek.Przeprowadzona akcji przyczyniła się do popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów oraz zwróciła uwagę uczniów, iż czytanie książek jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole.
Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Śnieżek
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MALINÓWCE
Zespołowi wyjątkowych ludzi: nauczycieli, pracowników obsługi, emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej w Malinówce życzymy zdrowia, realizowania swoich pasji i pozytywnej energii na co dzień.
Samorząd Uczniowski
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
8Dnia 15 października 2020r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. I.
O godz. 9.50 zaproszeni uczniowie kl. I wraz z wychowawcą P. Bogusławą Krauz przybyli do Biblioteki Szkolnej aby uczestniczyć w przygotowanej przez Panią Bibliotekarkę Małgorzatę Śnieżek oraz grupa dziewczyny z kółka czytelniczego akademii.
Na samym początku Pani Bibliotekarka przywitała serdecznie przybyłych gości i zapoznała ich z ofertą czytelniczą, pracą bibliotekarza, z godzinami otwarcia biblioteki, pokazała założone karty biblioteczne oraz poinformowała ich co należy zrobić w przypadku zniszczenia lub zgubienia książki. Uczennice kl. VI zadawały uczniom kl. I zagadki dotyczące różnych znanych bajek, recytowały wiersze Jana Brzechwy: „ Kaczka dziwaczka”, „Wilk”, „ Lis” oraz przedstawiły pierwszoklasistom prośby książek, które pani Bibliotekarka rozdała im do wklejenia do zeszytów.
Uczestniczki kółka czytelniczego udzieliły młodszym koleżankom i kolegom rad jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.
W dalszej części spotkania Pani Bibliotekarka przystąpiła do pasowania pierwszoklasistów na czytelnika oraz rozdała im pamiątkowe dyplomy.
Pod koniec uczennice kl. VI przedstawiły dwie scenki z życia biblioteki oraz rozdały nowym czytelnikom własnoręcznie zrobione zakładki do książek.
Uczniowie kl. I mieli również okazje do wypożyczenia ich pierwszej w życiu książki.
Miejmy nadzieję, że wszyscy nowi czytelnicy będą zawsze tak często i chętnie odwiedzać Bibliotekę Szkolną.
Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Śnieżek
Warsztaty malarskie – „ Przyjazna i bezpieczna szkoła”
„ Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym”
K. Neuman
28 września 2020
Mieliśmy wielkie szczęście spotkać się w naszej szkole z malarką i poetką, Panią Agnieszką Mrozek, która przeprowadziła warsztaty malarskie nt. bezpieczeństwa w szkole.
Do dialogu o bezpieczeństwie wprowadziła nas pani Iwona Pelczarska – dyrektor szkoły. Mówiąc o bezpieczeństwie w szkole koncentrowała się przede wszystkim na kilku obszarach, które są szczególnie newralgiczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczniów : wejście do szkoły, korytarze, stołówka.
Warsztaty skierowane były do miłośników świata kolorów, zainteresowanych uczniów klas IV – VIII nauką technik malarskich. Wprowadzały w zasady organizacji płaszczyzny malarskiej, posługiwania się kolorem. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością. Przedstawili swój punkt widzenia na sprawy dotyczący bezpieczeństwa, nie tylko podczas przerwy śródlekcyjnej, ale i w drodze do szkoły.
Dla wielu uczniów zetknięcie się z malarstwem i możliwość porozmawiania z artystką było niezwykle inspirującym wydarzeniem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii zdjęć na stronie naszej szkoły.
Dziękujemy!
„BEZPIECZNE WAKACJE 2020”
3Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2020”.
Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Na konkurs ten łącznie zostało wysłane 10 prac na szczebel powiatowy konkursu do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Największą popularnością konkurs ten cieszył się wśród najmłodszej grupy wiekowej w kl. I, powstało tam aż 8 prac, gdzie koordynatorem była Pani Bogusława Krauz. Pozostałe prace to uczniowie kl. III i VI. Po zakwalifikowaniu się prac na kolejny, wojewódzki finał konkursu uczniowie mogą otrzymać tytuł laureata i atrakcyjne nagrody.
Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA WYNIKI KONKURSU I TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH UCZNIÓW.
Koordynator ds. bezpieczeństwa Małgorzata Śnieżek
KĄCIK KULINARNY KLASY I
7Uczniowie z klasy I zorganizowali klasowy kącik kulinarny. Wykonali kolorowe przysmaki i ozdoby z jajek. Dzieci poznały walory zdrowotne różnych pokarmów oraz zasady, których należy przestrzegać podczas przyrządzania potraw. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Inspiracją do pracy było wprowadzenie litery „j” na podstawie wyrazu „jajko”.
POMAGAMY BŁAŻEJOWI W REHABILITACJI
W ostatnim czasie w naszej szkole już po raz kolejny została przeprowadzona akcja charytatywna sprzedaży tzw. cegiełek na rzecz Fundacji „Pomóż i ty”. Fundacja, która w tym roku obchodzi 25 – lecie istnienia zwróciła się do naszej szkoły, aby zachęcić nas do udziału w ich kolejnej akcji „Szkoło Pomóż i Ty” na rok szkolny 2020/2021. Członkowie Szkolnego Koła PCK rozprowadzili we wrześniu i październiku 2020r. cegiełki na rzecz 23-letniego Błażeja Wołoszczaka, który pomimo padaczki lekoodpornej, dzięki wszczepieniu nerwu błędnego ma możliwość prowadzenia zwykłego życia. Bardzo chcieliśmy wspomóc rodzinę Błażeja w jego rehabilitacjach domowej - ćwiczeniami na specjalistycznym rowerze wspomagającym prace mięśni nóg tj. stacjonarnym typu Orbitrek. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego wsparliśmy tą akcję.
Dzięki sprzedaży cegiełek udało nam się uzbierać 109,20 zł.
Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali te cegiełki, gdyż oprócz tego, że są one pomocą naukową z różnych przedmiotów to również są one pięknie przyozdobione z drugiej strony różnorakimi zwierzątkami.
Wszystkim darczyńcą serdecznie dziękujemy.
Opiekun Szkolnego Koła PCK Małgorzata Śnieżek
Reading is magic!
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II realizują innowację „Reading is magic”, która łączy w sobie materiał językowy z podręcznika New English Adventure z treściami lektur uproszczonych z serii Pearson English Kids Readers.
Podczas zajęć czytane są książeczki z tej serii. Występują w nich ci sami bohaterowie, których uczniowie znają z bajek Disneya i podręczników New English Adventure, dzięki czemu nauka języka angielskiego jest dla uczniów interesująca i angażująca. Praca z książką odbywa się po przerobieniu treści z poszczególnych rozdziałów.
Archiwum Aktualności