DRODZY RODZICE!
Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Malinówce na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie informacje oraz obowiązujące terminy znajdziecie Państwo w zakładce "Rekrutacja".
DRODZY RODZICE!
Wkrótce rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Malinówce na rok szkolny 2018/2019. Wszystkie informacje oraz obowiązujące terminy znajdziecie Państwo w zakładce "Rekrutacja".
Jest już tradycją naszej szkoły, że pod koniec semestru nasi Kochani Rodzice wraz z nauczycielami przygotowują dla nas zabawę choinkową. Jest to bez wątpienia najbardziej wyczekiwana impreza w ciągu całego roku szkolnego i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać!
Dlaczego „choinka” jest tak wyjątkowa? Być może sekret jej niezwykłości tkwi w muzyce… . A może w przygotowanym poczęstunku… , samych przygotowaniach: ubieraniu sali, strojeniu się….
Po raz kolejny próbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania 25 stycznia 2018 roku, bowiem tego dnia odbyła się zabawa choinkowa, w czasie której bawiło się ponad stu uczniów naszej szkoły.
Jak co roku – zabawa była udana, wszyscy bawili się wyśmienicie. Na myśl o dwóch tygodniach „laby”, nie szczędzili sił i energii do godziny 21.00. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i uczestniczyli w licznych konkursach przygotowanych przez wychowawców. Na chwilę wytchnienia i odpoczynku po tych wyczerpujących zabawach, udawali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie Rada Rodziców przygotowała pyszny, słodki poczęstunek oraz paczki z niespodzianką.
25 stycznia odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy II i III szkoły podstawowej. Uczniowie czytali fragmenty baśni H. CH. Andersena. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Siedlecka z klasy III, drugie miejsce - Jakub Szuba z klasy III, a trzecie miejsce - Sebastian Preisner z klasy II. Były to eliminacje do Gminnego Konkursu Czytelniczego, w którym naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Siedlecka i Jakub Szuba. Gratulujemy im i życzymy powodzenia!
W dniu 24 stycznia 2018 roku uczniowie przygotowujący się do GMINNEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ " MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Brzozowie. Strażacy PSP zapoznali uczniów ze sprzętem gaśniczym, objaśniali wiele zagadnień związanych z gaszeniem pożarów. Mali "strażacy" mogli też przyjrzeć się, jak działa Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tym tematem, co zapewne wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy.
20 stycznia 2018 r. w sali Domu Ludowego w Malinówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Malinówce Dorota Gierlach, która złożyła gościom najserdeczniejsze życzenia. Następnie uczniowie klas 0, I, II i III Szkoły Podstawowej zaprezentowali program artystyczny przygotowany dla swoich kochanych babć i dziadków. Program ten przygotowały panie: Anna Kwolek, Maria Rachwał, Bogusława Krauz i Jolanta Kielar. W przygotowanie pięknych strojów dla małych artystów z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice. Po programie prelekcję wygłosił asp. szt. Marek Kaczor z Posterunku Policji w Haczowie, który poruszył sprawę narkomanii oraz przestrzegał przed różnego rodzaju oszustami.
Rada Rodziców przygotowała dla gości obfity poczęstunek, a do tańca przygrywał zespół muzyczny „Aneks”. Ta udana impreza na długo pozostanie w pamięci.
WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE IMPREZY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Międzyszkolny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową
w Języku Obcym
Dnia 16 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Obcym, który został zorganizowany m.in. przez Panią Małgorzatę Śnieżek nauczyciela języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Malinówce i Jabłonicy Polskiej. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła uczennica kl. VII naszej szkoły – Gabriela Gazdowicz. W konkursie tym brało udział 5 uczennic tej klasy. Konkurs cieszył się dużą popularnością, do komisji konkursowej napłynęło łącznie 17 prac ze Szkoły Podstawowej w Malinówce i Jabłonicy Polskiej.
Małgorzata Śnieżek
Pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Malinówce
wraz z Nauczycielami
22 grudnia 2017 r. był w naszej szkole dniem Wigilii Szkolnej. Najpierw uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowwcami, gdzie składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem, śpiewali kolędy i wspólnie zasiedli do stołu. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, przygotowane przez rodziców. Świąteczną atmosferę podkreśliły też dekoracje klas i korytarzy szkolnych. Na zakończenie dnia zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie licznie zgromadzili się na świątecznej akademii. W tym roku akademia przebiegła pod hasłem "Rodzinne kolędowanie" - zgromadzeni wysłuchali wielu znanych kolęd i pastorałek wykonanych przez rodzeństwa i grupy uczniów spokrewnione ze sobą. Całości dopełniły informacje o zwyczajach świątecznych kultywowanych w różnych krajach europejskich. Wielką atrakcją były też instrumentalne wykonania kolęd - na skrzypcach zagrała Julia Cisowska, a na sakshornie - Kacper Cisowski.
Ten sam program artystyczny wykonaliśmy podczas środowiskowej Wigilii w Domu Ludowym, zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Lepsze jutro", gdzie został nagrodzony gromkimi brawami!
Wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie tej uroczystości składam serdeczne podziękowania.
Dyrektor Dorota Gierlach
16 grudnia już po raz kolejny wolontariusze z naszego szkolnego koła wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności dla osób starszych, chorych i potrzebujących. Obstawiliśmy trzy sklepy na terenie Jasienicy Rosielnej, w których stało po trzech wolontariuszy. Zebraliśmy sporo żywności. Część rozdaliśmy jeszcze przed świętami… pozostałe zaniesiemy do osób starszych i samotnych w styczniu, gdyż wtedy planujemy właśnie takie osoby odwiedzić
Dziękuję wszystkim wolontariuszom za udział w akcji
Opiekun Anna Kmiotek.
12 grudnia 2017r. rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą choinkę. Organizowany był w klasach I-III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Poziom artystyczny i wkład pracy uczestników konkursu zasługuje na wielkie uznanie. Choinki były wykonane z różnych materiałów, zachwycały pomysłowością i dokładnością wykonania. Ze względu na wysoki poziom wszystkich prac, komisja podjęła decyzję przyznania wszystkim uczestnikom konkursu I miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
Dnia 13 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Świąteczny aniołek”. Prace plastyczne wykonali uczniowie klas IV-VI. Dzieci wykazały się pomysłowością i różnorodnością wykorzystanych technik plastycznych. Jury przyznało trzy nagrody główne :
I miejsce Szmyd Oliwia - klasa VI
II miejsce Czuba Błażej - klasa VI
III miejsce Dołęgowski Kacper- klasa IV
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
W piątek 8 grudnia klasy VII, II i III gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe mikołajkowym do Krosna. Najpierw uczniowie spędzili czas w parku trampolin High Jump, gdzie mogli doskonalić i rozwijać sprawność fizyczną. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy wycieczki korzystali z m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów oraz basenów wypełnionych gąbkami. Następnie wybrali się do kina na projekcję filmu pt. „Cicha noc” opisującego wydarzenia pewnej wigilijnej nocy.
W godzinach popołudniowych zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Malinówki.
Odwiedziny Świętego Mikołaja
Dnia 6 grudnia 2017r. uczniowie klas I-III i przedszkolaki miło spędziły czas z Mikołajem i jego pomocnikami. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał plakietkę z Mikołajem. Były wesołe zabawy przy muzyce, malowanie twarzy i najważniejszy punkt programu, a więc wręczanie dzieciom upominków przez Świętego Mikołaja. Upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Na koniec każda klasa malowała na dużych arkuszach wymarzonego Mikołaja. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.
Zabawy z Mikołajem przygotowali wychowawcy klas O- III wraz z uczniami klasy III gimnazjum.
Już po raz kolejny w dniu 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe mikołajkowym. Tym razem wychowankowie klas 4 - 6 udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Zwiedzanie tegoż obiektu rozpoczęto od lekcji w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną pt. Jak wynaleziono lampę naftową? Podczas prelekcji prowadzonej w sali audiowizualnej uczniowie mieli okazję, zapoznać się nie tylko z różnymi sposobami oświetlenia – od czasów najdawniejszych do współczesnych, ale poznali historię wynalezienia lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza i podziwiali eksponaty służące do oświetlenia, m.in. łuczywa, świece woskowe, kaganki i lampy. Lekcja zakończyła się samodzielnym wykonaniem przez każdego uczestnika modelu lampy naftowej z papieru.
Kolejnym punktem było zwiedzanie muzeum położonego na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Uczniowie zobaczyli ,,czarne złoto” w stanie naturalnym, oglądali XIX-wieczne szyby naftowe – kopanki ręczne Franek i Janina oraz budynek administracyjny kopalni tzw. Dom Łukasiewicza z 1865 roku, w którym zorganizowano ekspozycję apteczną, nawiązującą do pierwszej pracy twórcy przemysłu naftowego. Prezentowane tam słuchowiska poświęcone były historii odkrycia nafty i założenia kopalni ropy naftowej w Bóbrce. W budynku zgromadzono również kolekcję lamp naftowych, fotografii oraz ekspozycję geologiczną. Na koniec uczniowie zwiedzili wystawę współczesnych urządzeń górniczych i gazowniczych oraz makietę rafinerii przetwarzającej ten cenny surowiec, jakim jest ,,olej skalny”.
Wyjazd był wspaniałym prezentem dla uczniów, którzy nie tylko wzbogacili swoją wiedzę o nowe wiadomości, ale miło i przyjemnie spędzili czas. Dodatkową atrakcją tego dnia były mikołajkowe upominki ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy.
W dniu 29 listopada w klasie I Szkoły Podstawowej w Malinówce odbyła się zabawa andrzejkowa, którą zorganizowała wych. Bogusława Krauz. Uczniowie bawili się wesoło przy dźwiękach muzyki. Zabawę uatrakcyjniły liczne konkursy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Andrzejki. Obchodzi się je 30 listopada, jest to doskonała okazja, aby zorganizować jakąś zabawę i wspólnie z przyjaciółmi cieszyć się oraz wróżyć, co spotka nas w przyszłości. My również skorzystaliśmy z tej okazji i w czwartek 30-11-2017 urządziliśmy szkolną dyskotekę. Zabawa była przednia, pizza wyśmienita a całość dopełniły ciasteczka z wróżbą przygotowane przez klasę drugą gimnazjum.
W środę 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII wyjechali do Kopalni Soli w Bochni.
W budynku szybu Campi zobaczyli zainstalowaną w 1930 r. maszynę parową, która została wyprodukowana w 1909r. teraz już nie pracuje dla kopalnia ale została specjalnie uruchomiona dla uczniów naszej szkoły. Na koła o średnicy 5,5 metra nawinięte są stalowe liny, które obracały się, tłoki pracowały, a dysze wyrzucały dym imitujący parę. Wszystko wyglądało bardzo autentycznie.
Po tradycyjnym górniczym przywitaniu z panem przewodnikiem uczniowie, podzieleni na 3 grupy, zjechali windą do kopalni. Sama podróż windą jadącą 4 metry na sekundę była niesamowitym przeżyciem. Na dole czekała na uczniów około kilometrowa przejażdżka kolejką do punktu, w którym zaczęło się zwiedzanie.
Wyjątkową atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna. Zwiedzanie ma charakter wycieczki w przeszłość, a rozpoczyna się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Historię kopalni przedstawiają królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersów – mnich, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni. Uczniów bardzo zainteresowała Kaplica Św. Kingi znajdująca się na głębokości 212 metrów pod ziemią. Kolejną atrakcją była przeprawa łodzią przez komorę zalaną solanką w towarzystwie dwóch flisaków barwnie opowiadających o tajemniczych zakamarkach kopalni.
Zwiedzanie zakończyło się chwilą relaksu i zabawy w komorze Ważyn, gdzie uczniowie grali w piłkę oraz korzystali z 140 - metrowej zjeżdżalni.
Dodatkową atrakcją była wizyta w Mc Donalds.
Ten fantastyczny wyjazd był możliwy dzięki wygranej w konkursie „Najlepsza klasa”. Nagroda została sfinansowana przez Wójta Gminy Haczów i Dyrektora ZS w Malinówce.
Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyły się ,,otrzęsiny” czwartoklasistów, które zorganizowali starsi koledzy z klasy V i VI pod czujnym okiem wychowawców. Celem tego spotkania była integracja całej społeczności szkolnej.
Uczniowie klasy IV zaprezentowali się jako ,,kociaki". Na początku zostali poddani próbie cierpliwości. Musieli pozwolić koleżankom i kolegom z klasy V domalować sobie kocie wąsy na twarzy i ubrać kocie maski. Wyglądali wspaniale w tych „kocich” rekwizytach! Potem rozpoczęły się konkurencje wytrzymałości, wiedzy i sprytu. Nasze ,,kociaczki" nie zawiodły. Czwartoklasiści zaliczyli wszystkie zadania, a po złożeniu przysięgi, wstąpili w szeregi starszych uczniów.
Trzeba przyznać, że konkurencje nie były łatwe – musieli wypić mleko z talerzyka bez używania rąk; odpowiedzieć na pytania z wiedzy ogólnej; z miseczki wypełnionej ryżem, bez pomocy rąk, wyjąć kilka żelowych cukierków; namalować pędzlem trzymanym w ustach słowo „kot”; omijając przeszkody, wykonać kilka ,,kangurzych” skoków; przejść przez ławeczkę z książką na głowie; czarodziejską różdżką jak najdłużej utrzymać w górze balonik i … zjeść z uśmiechem plasterek cytryny. Próbie poddana była także wychowawczyni klasy czwartej. Musiała rozpoznać dwoje uczniów, mając zawiązane oczy. Zmagania te oglądali wszyscy i głośno dopingowali. Było bardzo miło i wesoło. Nie obyło się też bez ,,słodkich” niespodzianek przygotowanych przez szóstoklasistów. Otrzęsiny przebiegły w miłej atmosferze. Bawili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Po zakończonych zmaganiach były tańce i pląsy. Następna taka impreza za rok!.
Dnia 21 listopada 2017r. uczniowie klas I-III wyjechali autokarem do Brzozowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „ Ach, ta Pippi”, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawą historię małej Pippi oraz przekonać się co to znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Dzieci były zachwycone niezwykle efektownymi lalkami teatralnymi, które towarzyszyły innym postaciom. Było też wiele wesołych piosenek, przy których dzieci klaskały i wesoło bawiły się. Spektakl był bardzo ciekawy. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.
Powered by aSc EduPage