29 listopada w naszej szkole rozpoczęło działalność kółko teatralne, zaczęło się szybko kręcić, a chętni uczniowie klasy czwartej i piątej stali się aktorami amatorami. Rozkręciło się a jakże , aktorzy musieli szybko nauczyć się tekstów i powtarzali na okrągło, gdyż już 17 grudnia miał miejsce debiutowy występ – przedstawienie świąteczne „Bóg rodzi się w człowieku”. Do przygotowania włączył się zespół wokalny i wspólnymi siłami, z głowami pełnymi pomysłów, jak przygotować scenografię, kostiumy, odegrać sceny – nakręciło występ. Jak wyszło zobaczycie sami. Pozostali uczniowie szkoły oglądali przedstawienie online w klasach – niestety. Aktorzy na pewno jeszcze się rozkręcą i czekają z niecierpliwością na spotkanie podczas kolejnego występu z publicznością na żywo.
"Bóg rodzi się w człowieku...."
Nabór do Orkiestry Dętej "Hejnał"
Orkiestra Dęta Hejnał działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie ogłasza nabór kandydatów do nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, wszystkich chętnych zapraszamy w każdy Czwartek od godziny 16:30 do 18:00. W ramach nauki gry na instrumentach zapewniamy bezpłatne zajęcia, oferujemy również udostępnienie instrumentu na czas nauki.
Jeśli potrafisz grać na instrumencie dętym lub perkusyjnym, zapraszamy na próbę, w każdy Czwartek o 19:00.
Więcej informacji pod numerem tel: 13 43 91 057
Konkurs "Bezpieczne Wakacje 2021" rozstrzygnięty
Olaf Haduch, uczeń klasy II, zajął II miejsce w konkursie plastycznym "Bezpieczne Wakacje 2021" w etapie powiatowym, w kategorii wiekowej 6-9 lat.
Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie.
Serdecznie gratulujemy
„Nowoczesne strategie edukacyjne” - warsztaty
Dnia 13.12.2021 odbyły się Warsztaty Profilaktyczne pt. „Nowoczesne strategie edukacyjne”, dla uczniów klas VII i VIII.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących rozwoju intelektu oraz logicznego myślenia.
Podczas zajęć uczniowie:
- ćwiczyli techniki pamięciowe,
- poznali zasady tworzenia mapy myśli, tworząc własne mapy myśli,
- wykonywali ćwiczenia poszerzające koncentrację, kreatywność, autoprezentację, przyspieszenie tempa czytania poprzez podniesienie poziomu koncentracji i poszerzenie pola widzenia.
Bardzo intersującym i ciekawym ćwiczeniem była ‘siatka koncentracji’, która wymagała od uczestników ogromnego skupienia się. Niemniej ciekawe okazało się ćwiczenie ‘zakładki liczbowe’, podczas którego uczniowie musieli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością.
Dzięki warsztatom uczniowie przekonali się jak można w szybki i prosty sposób tworzyć notatki z różnych przedmiotów oraz jak ćwiczyć wyobraźnię, kreatywność i koncentrację, jednocześnie dobrze się przy tym bawić.
Uczestnicy warsztatów przekonali się, że nauka i metody zapamiętywania wcale nie muszą być nudne!
Uczestnictwo w warsztatach zawdzięczamy wsparciu sponsora: Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów, za co składamy serdeczne podziękowanie.
Mikołajkowe debiuty
Uczennica klasy I Milena Prajsnar wzięła udział w XXVI finale piosenki polskiej "Mikołajkowe Debiuty". Etap powiatowy konkursu odbył się 7 grudnia w Domu Strażaka w Humniskach. Wykonanie piosenki "Czekolady...ach!" urzekło jury, które jednogłośnie przyznało Milenie I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych wokalnych sukcesów!
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
20Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała
w serduszkach najmłodszych uczniów niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły? Jednak mu się udało! Jego wizyta sprawiła ogromną radość nie tylko dzieciom, ale również nauczycielom. Uczniowie klas 0 - VIII dostali słodkie prezenty, ale słodkości to nie jedyne niespodzianki, które czekały na naszych uczniów. W klasach I-III zaprezentowano prezentację pt.: „Prezent na Mikołaja – BEZPIECZEŃSTWO”, którą przygotowała p. Monika Owoc – sekretarz Rady Rodziców. Miała ona na celu przypomnienie dzieciom głównych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasad zabawy w czasie zimy. Następną niespodzianką dla tych uczniów okazał się interaktywny konkurs wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez p. Anetę Opalińską. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Dyrektor Iwona Pelczarska.Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Gabriel Wojtowicz – uczeń klasy 1,
Tomasz Miśko – uczeń klasy 2
Justyna Owoc – uczeń klasy 3.
Wyróżnieni dyplomami zostali natomiast uczniowie: M. Szuba, M. Kustra – klasa 1, P. Szopiak, L. Chrobak – klasa 2 i J. Szmyd, O.Moskal – klasa 3.
Wszystkie nagrody dla uczniów zakupiono dzięki wsparciu sponsora: Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów, za co składamy serdeczne podziękowanie.
Wyrazy wdzięczności przesyłamy również rodzicom, w szczególności fotografowi Panu Danielowi Szmyd, który upamiętnił ten dzień na profesjonalnych zdjęciach. Jesteśmy również wdzięczni Radzie Rodziców, dzięki której zostały zakupione paczki słodkości dla każdego dziecka w naszej szkole.
Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i uczniów, a niektórzy nie mogą doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.
Monika Owoc
„Mikołajkowy debiut” uczennicy z klasy I Mileny Prajsnar.
2 grudnia uczennica z klasy pierwszej Milena Prajsnar wzięła udział w XXVI konkursie piosenki „Mikołajkowe Debiuty 2021”.
Konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Haczowie.
Milena zaśpiewała piosenkę pt. „Czekolady…ach!” i w rezultacie przeszła do finałowego etapu konkursu.
Koncert finałowy, w którym nasza uczennica weźmie udział odbędzie się 7 grudnia w Sali Domu Strażaka w Humniskach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs plastyczny - „Bajkowy bohater”
11W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny – „Bajkowy bohater”. Uczniowie przygotowali prace plastyczne przedstawiające ich ulubionych bajkowych bohaterów stosując dowolną technikę. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, inwencją twórczą i kreatywnością.
Oto wyniki konkursu:
Klasa I
I miejsce – Julia Piwowar
II miejsce – Milena Prajsnar
III miejsce – Milena Rachwał, Kornelia Starzecka
Wyróżnienie – Miłosz Liput, Lena MalinowskaKlasa II
I miejsce – Zuzanna Ptak, Jakub Rajchel
II miejsce – Emilia Szpiech, Filip Kielar
III miejsce – Patryk Rachwał, Lena Chrobak, Natalia Czubska
Wyróżnienie – Karol Tasz, Olaf HaduchKlasa III
I miejsce – Nadia Bajgier
II miejsce – Justyna Owoc
III miejsce – Julia Kwolek
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Uczennica klasy V- Emilia Cisowska - wśród finalistów II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka
25 listopada 2021r. uczennica klasy piątej Emilia Cisowska zaśpiewała w drugim etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka pod patronatem państwowego Zespołu Ludowego "Mazowsze". Wykonała dwie ludowe pieśni z repertuaru zespołu pt." Kukułeczka" oraz "Łowiczanka".
Przesłuchania finałowe odbyły się w siedzibie zespołu " Mazowsze" w pałacu Karolin w Otrębusach. Emilia wzięła również udział w warsztatach prowadzonych przez muzyków zespołu, a także w roli słuchacza w uroczystej Gali Finałowej oraz koncercie laureatów konkursu wraz z chórem i orkiestrą "Mazowsza".
Gratulujemy !!!
Opiekun: Joanna Cynkar - Winnicja
W zdrowym ciele zdrowy duch ...
We wtorek 23. 11. 2021r. klasa VI wyjechała na lodowisko do Krosna. Uczniowie z wielką radością wjechali na lodowisko. Tu przez 1,5 godziny spędzili czas, wymyślając różne grupowe zabawy. Było to możliwe, gdyż lodowisko było puste. Ten miło spędzony czas szybko minął i trzeba było wracać do szkoły. Wyjazd pozwolił na integrację uczniów i utrwalenie wzajemnych przyjacielskich relacji.
Urszula Tesznar
„BĄDŹ BEZPIECZNY” prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze
3
Dziękujemy....
Droga do wolności – niecodzienna lekcja historii
Dnia 16 listopada2021r. w klasie VI odbyła się lekcja pt. „Odzyskanie niepodległości przez Polskę - jak to było”. Przeprowadziła ją zaproszona pani Mariola Pilszak - długoletni nauczyciel historii, a także dyrektor Gimnazjum w Brzozowie.
Uczniowie prześledzili historię poczynając od rozbiorów Polski, powstanie styczniowe poprzez listopadowe, kościuszkowskie, I wojnę światową do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Prelekcja wzbogacona prezentacją, która przedstawiała najsłynniejsze obrazy ukazujące te ważne wydarzenia była tak niespotykana, iż czas minął szybko, a dodatkowo uczniowie dowiedzieli się kim były Orlęta Lwowskie, co oznaczają nasze barwy narodowe, jak należy śpiewać hymn i kiedy go wprowadzono. Takie zebranie w ciąg logiczny dziejów przybliżyło młodzieży nasze dzieje, pomogło połączyć wiele faktów z historii z literaturą. Pani Mariola przekazała w czasie lekcji wiele ciekawych informacji, o których nie każdy, nawet dorosły człowiek, wie. Mamy nadzieję, że z ogromnej wiedzy historycznej pani profesor będziemy mogli jeszcze skorzystać.
Urszula Tesznar
Narodowe Święto Niepodległości
4Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły - w klasach upamiętnili tę uroczystość. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali Hymn Polski oraz wysłuchali wielu pięknych pieśni patriotycznych. Wykonali kotyliony, przygotowali okoliczne dekoracje w klasach i na korytarzu.
„Dzień postaci z bajek”
215 i 9 listopada 2021 r. uczniowie klas I-III obchodzili „Dzień postaci z bajek”. Odbył się baśniowy pokaz mody. Dzieci zaprezentowały stroje wybranych przez siebie bohaterów, opisały ich cechy i wygląd, opowiadały fragmenty bajek i baśni. Była też zabawa przy muzyce i poczęstunek.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w organizację tych imprez klasowych.
" TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI "W RAMACH PROJEKTU SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
Najpiękniejsze jest to,
co możesz dać innym za darmo.
" SZKOŁA DO HYMNU" 2021
Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Wszystkim wychowawcom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie.
" Tydzień Życzliwości " w ramach projektu " Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo"
" Szkoła pamięta "
2Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcano uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcąc także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.
Finał akcji odbył się w piątek, 29 października.
Wszystkim wychowawcom i uczniom kl. 0- VIII dziękuję za duże zaangażowanie w akcję.
Iwona Pelczarska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malinówce
Archiwum Aktualności