31.05.2016 r. klasy II i III były na wycieczce całodniowej w Krakowie. Na początku wycieczki odwiedziliśmy Sanktuarium i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Później przez dwie godziny zwiedzaliśmy ZOO. Byliśmy również na dziedzińcu zamkowym .Widzieliśmy Wawel , Katedrę, Smoczą Jamę. Smok Wawelski zionął ogniem. Spacerowaliśmy nad Wisłą. Uczniowie byli zadowoleni z wycieczki . Organizatorami wycieczki były Jolanta Kielar i Bogusława Krauz. Opiekunami były również Jolanta Haduch i Celina Dołęgowska.
KOLEJNY SUKCES WOKALNY
Kinga Leczek, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Malinówce, po eliminacjach do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki w Miejscu Piastowym (w których wzięło udział 125 uczestników) znalazła się w gronie 17 finalistów i w dniu 29 maja 2016 r. wystąpiła w Koncercie Galowym tego festiwalu. Zdobyła tam wyróżnienie. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W eliminacjach naszą szkołę godnie reprezentowały jeszcze: Patrycja Preisner, Natalia Gazda, Kinga Supel i Kamila Reszka.
PODZIĘKOWANIE
W imieniu grona pedagogicznego, rodziców i uczniów składamy serdeczne podziękowania Pani Anicie Kafel za przeprowadzenie warsztatów profilaktycznych pt. Dopalacze – zabijacze” dla uczniów klas IV- VI i I-III Gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016.
Cele warsztatów :
- podniesienie świadomości uczniów na temat przyczyn i skutków uzależnień,
- uświadomienie psychicznych i środowiskowych czynników wpływających na rozwój uzależnienia,
- edukacja na temat konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych związanych
z używaniem narkotyków oraz dopalaczy.
IV MUZYCZNY WEEKEND DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ
W słoneczne, niedzielne popołudnie, 22 maja br. na placu przed Domem Ludowym w Malinówce zgromadziła się liczna publiczność. Duży przekrój wiekowy na widowni potwierdził, że niezależnie od wieku ludzie odczuwają potrzebę spotkania się w gronie znajomych, rodziny i wspólnego przeżywania wydarzeń kulturalnych.
Takim wydarzeniem na pewno był „IV Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Lepsze jutro” i Zespół Szkół w Malinówce.
Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Śpiewajmy razem”. Okazją do wspólnego śpiewu był bardzo bogaty i różnorodny repertuar wykonywany na scenie.
Na początku sceną zawładnęła muzyka ludowa, przeprowadzono bowiem konkurs „Piosenki z naszych okolic”. W konkursowych zmaganiach rywalizowało 9 wykonawców , podzielonych na dwie kategorie wiekowe – dzieci i dorośli. Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę ludową, znaną w Malinówce czy okolicy. Konkursowe występy oceniało jury pod przewodnictwem pani Barbary Szafran. W I kategorii wiekowej zwyciężyła Kinga Supel z klasy II Szkoły Podstawowej, a w kategorii II – pani Marta Reszka. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom. Ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród ubarwił krótki występ pań ze Stowarzyszenia „Lepsze jutro”, które w kolorowych, dowcipnych kostiumach wykonały ułożone przez siebie piosenki, dedykowane emerytom.
Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się bardzo młody, początkujący zespół RAMADO. W skład zespołu wchodzą: uczeń klasy II Gimnazjum, Dominik Rachwał (gitara), Mateusz Rachwał (keybord, wokal), Izabela Chrobak (wokal) oraz Michał Lipiński (perkusja). W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy kilka znanych piosenek w rytmie disco polo. Ich występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
W kolejnej części koncertu wystąpił 12-osobowy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Malinówce.Dziewczynki, przygotowane przez p. Dorotę Gierlach, wspaniale wyśpiewały wielkie przeboje z lat 70-tych XX wieku. Zachęceni do śpiewania widzowie, nucili razem z wykonawcami m.in. „Jak się masz kochanie”, „Kolorowe jarmarki”, Chodź, pomaluj mój świat” czy „Baju baj, proszę pana”. Jako solistki wystąpiły: Kinga Leczek, Patrycja Preisner i Natalia Gazda.
Po raz pierwszy podczas „Muzycznego weekendu…” przeprowadzono konkurs wiedzy o historii Malinówki. Pomysłodawcą i autorem pytań był pan Roman Kielar – radny i sołtys Malinówki. W konkursie uczestniczyło pięć uczennic, wytypowanych w drodze eliminacji szkolnych. Konkurs stworzył okazję (nie tylko dla samych uczestniczek, ale i dla widzów) do poszerzenia swojej wiedzy o historii miejscowości. Na podium znalazły się: Kinga Leczek (klasa V SP), Patrycja Preisner (klasa V SP) i Oliwia Białas (klasa I G). Wartościowe nagrody ufundowała Rada Sołecka w Malinówce.
Później sceną zawładnęli Groovińscy – gwiazda wieczoru. To zespół założony w 2005 r. przez bardzo doświadczonych scenicznie, profesjonalnych muzyków. Zagrali oni już kilkaset koncertów i imprez muzycznych na terenie całej Polski, występując na scenie ze znanymi artystami. Na ich koncert złożyły się świetne, pełne ekspresji wykonania polskich i światowych przebojów.Wszystkich zachwycił nie tylko charyzmatyczny frontman Janusz Ciereszyński – znakomity wokalista i gitarzysta, ale i pozostali członkowie grupy: Tomasz Jakubczyk (gitara, wokal), Wojciech Krężałek (instrumenty klawiszowe), Błażej Ziemiański (instrumenty dęte, wokal), Janusz Chmielewski (gitara basowa) oraz Paweł Makiel (perkusja). W ich wykonaniu covery brzmiały niejednokrotnie lepiej od oryginału.Uczestnicy imprezy nie tylko z zachwytem słuchali wspaniałych wykonań, ale też poderwali się do tańca.
Wielkie podziękowania należą się również dla akustyków (a wśród nich szczególnie dla Jakuba Skibińskiego i Daniela Jakubowicza) za bardzo profesjonalne nagłośnienie i oświetleniowców.
Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego, przygotowana przez członkinie Stowarzyszenia „Lepsze jutro”. Zwiedzający z zachwytem oglądali haftowane obrusy i serwetki, obrazy wykonane haftem krzyżykowym, szydełkowe serwetki, obrazy malowane farbami olejnymi czy przedmioty użytkowe zdobione metodą decoupage.
„IV Muzyczny weekend dla wszystkich pokoleń” można uznać za bardzo udany. Malinówka po raz kolejny gościła wykonawców niezwykłych, grających z pasją, prezentujących bardzo wysoki poziom artystyczny. Stworzono też okazję do integracji wielu pokoleń oraz do upowszechniania tradycji swojej wsi.
Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Gminę Haczów, GOKiW w Haczowie oraz Radę Sołecką w Malinówce.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wyżej wymienionym instytucjom, wolontariuszom – członkom Stowarzyszenia „Lepsze jutro”, nauczycielom Zespołu Szkół w Malinówce, strażakom z OSP w Malinówce, Radzie Sołeckiej w Malinówce, z panem Romanem Kielarem na czele oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły organizację tej imprezy.
Zdjęcia z imprey można obejrzeć w naszym albumie oraz na stronie www.brzozowiana.pl i www.ry-sa.pl. Wkrótce na stronie Starostwa Powiatowego w Brzozowie pojawi się fotorelacja.
ALE SIĘ DZIAŁO...
20 maja uczniowie gimnazjum wyjechali na długo wyczekiwaną wycieczkę do Energylandii. O czekających tam atrakcjach można było przeczytać na stronie internetowej parku rozrywki, ale rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania.
Rollercoastery, młoty, potężne windy, wirujące pontony o wiele mówiących nazwach: Tsunami czy ,Apocalipto zapewniły niezapomnianą dawkę wrażeń i niesamowite ilości adrenaliny. Najwytrzymalsi spróbowali wszystkiego, ale różnorodna oferta zapewniła rozrywkę również szukającym nieco mniejszych wrażeń. Kino 7D także dostarczyło mocnych przeżyć. Każdy znalazł coś dla siebie.
Do tego pyszne lody, smaczne jedzenie, fantastycznie zaprojektowane otoczenie dopełniło całości. Młodzież wracała zmęczona, ale zadowolona z wycieczki. Wszyscy wyrazili chęć powrotu za rok.
KLASY I-III W RZESZOWIE
18 maja 2016r klasy I-III były na wycieczce w RZESZOWIE. Pierwszym punktem programu wycieczki był Teatr "Maska", gdzie uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Akademia Pana Kleksa". Po spektaklu dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej z udziałem aktora teatru, który zapoznał uczniów z różnymi rodzajami lalek teatralnych. Następnie dzieci zwiedzały ,,Muzeum Dobranocek". Na koniec wyszalały się w hali zabaw Fantazja na Podpromiu. Dzieci wracały z wycieczki zmęczone, ale zadowolone.
Organizatorami wycieczki były Panie: Bogusława Krauz, Jolanta Kielar, Maria Rachwał.
DOBRE RADY NA ODPADY
"Dobre rady na odpady" - podsumowanie projektu edukacyjnego
W marcu uczennice kl II Gimnazjum przystąpiły do realizacji projektu edukacyjnego „Dobre rady na odpady”. Koordynatorem projektu była pani Iwona Pelczarska. Ostatnie zadanie projektowe zostało zrealizowane w maju br., podczas akcji "Sprzątanie świata".
W ramach projektu wdrożono następujące działania
- przeprowadzono zajęcia w terenie dokonując wnikliwej obserwacji okolicy,
- przygotowano wystawę zdjęć pt.” Dzikie wysypiska Malinówki”,
- wykonano ekologiczną biżuterię
- zorganizowano apel poświecony segregacji odpadów
- przeprowadzono akcję „Sprzątanie świata”
Mamy nadzieję, że przez podjęte działania podnieśliśmy świadomość ekologiczną uczniów i innych mieszkańców wsi. Nauczyliśmy się segregacji odpadów i poznaliśmy możliwości powtórnego ich wykorzystania. Każdy z nas zrozumiał jak ważną sprawą jest czystość otaczającego nas świata i że zależy ona od każdego z nas.
Konkurs „ Booktalking"
Konkurs „ Booktalking, czyli gawęda o książce” rozstrzygnięty!
We wtorek 17 maja odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego „Booktalking, czyli gawęda o książce”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI .
Booktalking to promocja książki, czyli takie działania, które mogą zachęcić osoby postronne do sięgnięcia po konkretny tytuł. Podczas prezentacji dzieła uczniowie nie streszczali go, lecz skupiali się na jednym epizodzie bądź bohaterze, pozostawiając odbiorcę z refleksją na temat książki .
Zgodnie z przyjętymi kryteriami komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – klasa V
II miejsce- klasa VI
III miejsce – klasa IV
Konkurs, „Booktalking, czyli gawęda o książce” zorganizowany został przez bibliotekę szkolną po raz pierwszy.
– Pomysły na interpretacje książek są tak świetne, że nie wykluczamy kontynuacji tej inicjatywy w przyszłych latach – wyjaśnia Iwona Pelczarska.
Gratulujemy osiągnięć!
MŁODY GEOMETRA
Dnia 12.05.2016r. w Zespole Szkół w Malinówce odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Młody Geometra” dla uczniów szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów ze szkół:
w Jabłonicy Polskiej , Jasionowie, Haczowie, Trześniowie, Wzdowie oraz w Malinówce.W czasie 90 minut musieli oni rozwiązać zadania konkursowe, w których obliczali min. miary kątów w trójkącie, miarę kata środkowego, długość boków trapezu; podawali własności czworokątów, obliczali pola i obwody trójkątów, sześciokąta, kwadratu oraz prostokąta. Przy rozwiązywaniu zadań uczniowie posługiwali się procentami oraz równaniami. Musieli wykazać się również logicznym myśleniem.
Po zakończeniu konkursu, wyłoniona spośród przybyłych nauczycieli komisja oceniła prace
i przedstawiła zwycięzców konkursu.Zostali nimi uczniowie:
-Michalina Macyk- Haczów I miejsce
-Patrycja Preisner – Malinówka oraz Julita Pełdiak- Trześniów II miejsce
-Krystyna Mazur- Wzdów III miejsce
Uczennica kl. V SP w Malinówce Kinga Leczek zdobyła 4 miejsce.
Uczennica kl. VI SP w Malinówce Martyna Kielar zdobyła 5 miejsce.
Podczas pracy komisji konkursowej uczniowie częstowali się drożdżówkami i herbatą oraz zawierali nowe znajomości.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczniowie dostali dyplom uczestnictwa i upominki.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie, ponieważ wykazali się wiedzą matematyczną wykraczającą poza program szkoły podstawowej. Życzymy dalszej wytrwałej pracy w zgłębianiu tajników wiedzy z zakresu nauk ścisłych.
Pomysłodawcami i organizatorami były: pani Urszula Tesznar i pani Agata Mika
MAJÓWKA MISYJNA
We wtorek 10 maja 2016 r . uczniowie klas I - III uczestniczyli w Majówce Misyjnej w Krośnie , organizowanej przez Zgromadzenie Sióstr św . Piotra Klawera . Najpierw wszyscy uczestnicy zgromadzili się w kościele farnym , gdzie uczestniczyli we Mszy św . sprawowanej przez ojca misjonarza pracującego na Przylądku Dobrej Nadziei . Następnie w pięknym pochodzie , machając flagami państw świata , przeszli do hali krośnieńskiego MOSiR . Dalsza część majówki to bardzo dobrze zorganizowane zabawy , konkursy , zgadywanki , fryzury i malowanie twarzy . Po prostu dla kazdego coś dobrego . Na koniec roztrzygnięto konkurs plastyczny " Afryka w oczach dziecka " . Wszyscy uczestnicy wyjeżdżali z imprezy bardzo zadowoleni z zamiarem uczestniczenia w niej w przyszłym roku .
IV MUZYCZNY WEEKEND DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ
Zapraszamy wszystkich! Będzie się działo!!!
Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW
Dnia 4 maja 2016r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Malinówce wraz z wychowawcami: Marią Rachwał, Bogusławą Krauz i Jolantą Kielar, odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Przybyłych powitał Prezes Zarządu Pan Wiesław Szuba, który przedstawił krótką historię OSP w Malinówce. Następnie odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Uczniowie mogli zobaczyć budowę linii wężowej oraz celowanie do tarczy nalewowej z hydronetki wodnej. Chętne dzieci mogły popróbować swoich sił w wykonaniu powyższych zadań, przymierzyć hełmy oraz wsiąść do wozu strażackiego. Na zakończenie wszyscy oglądali kronikę oraz pamiątki zgromadzone w świetlicy.
Pełni wrażeń i chęci wstąpienia w przyszłości w szeregi OSP uczniowie wrócili do szkoły. To był niezapomniany dzień.
Święto Konstytucji 3 Maja
4 maja 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Malinówce uczcili 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aby uczcić te wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili program artystyczny, który miał przypomnieć i uświadomić nam, jak ważne jest poszanowanie symboli narodowych, a szczególnie hymnu narodowego, godła Polski, flagi państwowej w barwach biało -czerwonych. Występ młodych aktorów uświetnił zespół wokalny, który wykonał pieśni patriotyczne.
KRĘGLE IG
Kolejna już klasa odwiedziła kręgielnię ATOMsfera w Krośnie. Tym razem to I gimnazjum ze swoją wychowawczynią Martą Makiel. Początki gry dla niektórych były trudne , zwłaszcza chwyt kuli okazał się niełatwy. Jednak uczniowie wykazali wyjątkowe zdolności robiąc błyskawiczne postępy. Kręgle okazały się atrakcyjną formą spędzania czasu. Przyjemnie minęły wszystkim chwile w atmosferze śmiechu, radości i zdrowej rywalizacji. Dobrą zabawę zakończyliśmy pyszną pizzą. Dziękujemy rodzicom, że umożliwili nam wyjazd.
KONKURS LITERACKI
GMINNY KONKURS LITERACKI „ŚWIAT NAJPIĘKNIEJSZYCH BAŚNI”.
25 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Trześniowie odbył się Gminny Konkurs Literacki „Świat najpiękniejszych baśni” przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich z terenu gminy Haczów. Uczestnicy konkursu pracowali w czteroosobowych drużynach. Ich zadaniem było rozwiązanie różnorodnych zadań dotyczących baśni oraz faktów z życia i twórczości Hansa Christiana Andersena. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Natalia Śnieżek i Zuzanna Haznar z klasy II oraz Emilia Kwolek i Emilia Haznar z klasy III. Uczennice wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami oraz zgodną współpracą w grupie. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice do konkursu przygotowały Panie: Bogusława Krauz i Jolanta Kielar.
OLIMPUSEK
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIMPUSEK – wyniki
W zimowej edycji w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Zintegrowanej OLIMPUSEK. W konkursie, którego organizatorami były Panie: Bogusława Krauz, Maria Rachwał i Jolanta Kielar, wzięło udział 17 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Olimpijczycy zmierzyli się z zadaniami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz społeczno – przyrodniczej. W dniu 28 kwietnia 2015 roku odbyło się ogłoszenie wyników olimpiady.
Zwycięzcami, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów (210) i znaleźli się w na I miejscu są:
1. Natalia Śnieżek – klasa II
2. Kacper Dołęgowski – klasa II
Wśród laureatów znaleźli się również następujący uczniowie:
1. Kinga Siedlecka – klasa I – 8. miejsce
2. Tobiasz Dołęgowski – klasa I – 15. miejsce
3. Dominik Reszka – klasa II – 6. miejsce
4. Szymon Krauz – klasa II – 11. miejsce
5. Gabriel Czapor – klasa II – 13. miejsce
Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
WYWIADÓWKA !!!
W dniu 26 kwietnia (wtorek) zapraszamy wszystkich rodziców na "wywiadówkę". Początek o godz. 16.30
Tematem spotkania będą głównie wyniki w nauce i zachowaniu, organizacja Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Dziecka. Rodzice uczniów klasy 3 gimnazum zostaną poinformowani o procedurach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
O wędkarstwie w szkole
We wtorek, 12 kwietnia 2016r. odbyło się spotkanie Koła LOP. W spotkaniu uczestniczyli członkowie naszego Koła( 40 uczniów) i zaproszeni goście – Pan Paweł Kielar oraz Prezes Ligi Ochrony Przyrody Oddziału w Brzozowie – Pani Barbara Kupczyk. Pan Paweł przeprowadził prelekcję dla uczniów klas V-VI oraz I-III Gimnazjum nt. wędkarstwa. Głównym celem było ukazanie wędkarstwa jako jednej z form realizowania swojego hobby, swoich zainteresowań - sposobu na "zagospodarowanie" czasu wolnego. Omówione zostały prawne aspekty wędkowania, różne dziedziny wędkarstwa oraz wiele innych działań związanych z wędkowaniem np. turystyka wędkarska, ochrona wód i przyrody.
Pani prezes za pomoc w organizacji spotkania należą się słowa podziękowania.
Opiekun Szkolnego Koła LOP Iwona Pelczarska
KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 7 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Malinówce odbył się konkurs recytatorski. Był przeznaczony dla uczniów klas I-III. Miał na celu wzbogacenie wiedzy o twórczości ks. Jana Twardowskiego, kształcenie zdrowej rywalizacji oraz integrację społeczności uczniowskiej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Haznar (klasa II)
II miejsce – Kinga Supel (klasa II)
III miejsce – Martyna Mendyka (klasa III).
W gronie wyróżnionych znalazły się Emilia Kwolek i Emilia Haznar.
Zuzia Haznar i Kinga Supel będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Jasionowie. Życzymy im dalszych sukcesów.
POLA NADZIEI
Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji KROŚNIEŃSKIE POLA
w roku szkolnym 2015/2016
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Krośnieńskie Pola Nadziei”, z której dochód został przeznaczony na Hospicjum w Krośnie. Koordynatorkami tej akcji były panie: Maria Rachwał i Małgorzata Śnieżek.
Celem tej akcji jest pomoc finansowa Centrum Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Krośnie. Praca w wolontariacie uczy pomocy bliźniemu, wypracowuje postawę zaangażowania wobec prac społecznych i poczucia empatii w stosunku do potrzebujących. Gimnazjaliści wykonywali z powierzonych im materiałów papierowe żonkile, a następnie przeprowadzili kiermasz, na którym były one sprzedawane. Wolontariusze wykazywali się wielkim zapałem jak i odpowiedzialnością za podjęte działania. Dzięki przychylności dyrekcji w dniach 7-8 kwietnia 2016r. zorganizowano kiermasz w Zespole Szkół w Malinówce, podczas którego zbierano pieniądze na wsparcie Hospicjum. Ofiarodawcy otrzymywali w podziękowaniu żonkil lub balonik. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Długie przygotowanie do tej akcji zostało zwieńczone sukcesem. Wolontariuszom udało się zebrać kwotę 75zł, które trafiło na konto Centrum Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Krośnie.
Małgorzata Śnieżek i Maria Rachwał
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie